Kimler Karın Germe Ameliyatı Olabilir, Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

Annekaz
9 Ekim 2018
Yorum Yok

Halk arasındaki yanlış kanı, fazla yağların alınarak zayıflama yöntemi olarak uygulandığıdır. Kilo kaybını hızlandırma amacıyla karın germe operasyonları düşünenlerin aksine, tamamen amaç ve kapsamı farklı operasyondur. Teknik olarak karın germe operasyonları sonrası ağırlık kaybı yaşanmaktadır. Bu yüzden ileriki dönemlerde diyet uygulamak isteyenlerin veya anne olmayı düşünenlerin şimdilik bu düşüncelerini ertelemeleri Op.Dr. Leyva Arvas tarafından tavsiye ediliyor. Karın germe ameliyatının tam karın germe ameliyatı, kısmi karın germe ameliyatı ve ters karın germe ameliyatı olarak üç farklı çeşidi vardır.

Kimler Karın Germe Ameliyatına Adaydır?

Yaşlanmaya bağlı sarkmalar, kalıtım, gebelik sonrası fazla kilolar, önceki ameliyatlardan kalan yüzeysel bozukluklar gibi sorunlarda uygulamaktayız. Aşırı kilo dalgalanmaları yaşayan hastalarda da karın sarkmaları ve fazlalıkları germe operasyonuyla düzeltebiliyoruz. Hızlı bir biçimde kilo alıp verenlerin başvurduğu bir yöntem olan karın germe ameliyatını, ani kilo alıp verenlerde de uygulamaktayız. Ani ve aşırı kilo kaybı sonucu karın derisinde gevşeklik oluşur. Bu gevşeklikten rahatsız olan kişilerin sık sık başvurduğu yöntemdir. Bunun dışında obezite tedavisi gören hastalara tavsiye etmiyoruz.

Karın Germe Ameliyatı Süresi

Karın germe ameliyatı ciddi bir ameliyat olup, hastaların daha düz ve sıkı bir karına sahip olması için yapılır. Uzman estetik, plastik cerrah ve sağlık ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Genellikle genel anestezi altında yapmış olduğumuz operasyonun süresi karın büyüklüğüne bağlı olarak 3-4 saat sürmektedir.

Ameliyat Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönülüyor?

Karın germe ameliyatı sonrası hastalarımızın iyileşmesi oldukça hızlı ve konforludur. Hastanemizde karın germe operasyonu sonrası hastalarımız genelde 2-3 gün misafirimiz olmaktadır. Bu süreç gözlem süreci olup, iyileşme sürecine katkı sağlamaktadır. Hastalar operasyon sonrası bir süre korse giyerek günlük hayatlarına devam ederler. Ortalama iki üç hafta sonra tamamen normal yaşantılarına dönebilirler. Çok ağır bir beden aktivitesi gerektiren işlere sahip olanların günlük yaşantıları tam olarak dönmeleri iki ay kadar bir süreyi kapsayabilmektedir.

Ameliyat Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli!

Ameliyat öncesinde sigara ve alkol kullananlar ara vermelidir. Kan sulandırıcı ilaçlardan olan aspirin kullanımı kesilmelidir. Bu şekilde daha sağlıklı bir operasyon gerçekleşir. Sürekli kullanılan ilaçlar hekimlerimize bildirilmelidir. Ameliyat öncesi nezle, grip gibi soğuk algınlığına yakalanmamaya, bağışıklık sisteminin gücünü düşürmemeye özen göstermelisiniz. Çünkü böyle bir enfeksiyonunuz varsa, bu durumda hastanın sağlığı açısından ameliyatı erteleyebilmekteyiz.

Bunu da seversin  Yay aleti ile yüz tüylerini almak
Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Ameliyat sonrası izler ilk aylarda kırmızı renkte olurlar. Zaman içinde deri rengini almaya başlarlar. Yaklaşık 1 senenin sonunda iyice olgunlaşır ve vücut ile bütünleşir. İzler iç çamaşırı içinde kalacağından dolayı iyileşme sürecinde çok fazla rahatsızlık vermeyecektir.

Karın Germe Ameliyat İzi Nasıl İyileşir?

İşlem sonrası kesi yapılan yerde iz kalabilir. Doktorlarımız ameliyat izini iç çamaşırının içinde kalan bölgede bırakacaktır. Dikişler eriyen ameliyat ipleri ile yapılmaktadır. Bu sebeple dikiş yerinde cilt dokunuz yenilenmektedir. Bu izler, doktorlarımızın önereceği krem ve bantların düzenli olarak kullanılmasıyla en aza indirilebilir. Operasyon sonrası kimi zaman karın bölgesinde morluklar, kabarıklıklar, şişmeler görülebilir. Doktorlarımızın önerisi ile ağrı kesici ilaçlar kullanabilirsiniz. Şişliklerin ve morlukların geçmesi 1 ayı bulabilir. Karnın inmesi ve şikayetlerin geçmesi de yaklaşık olarak 6 ayı bulabilir.

Hamilelik sonrası kilolara bu ameliyatla son verilir

Hamilelik sonrası kiloları kalan anneler bu ameliyat ile kilolarına veda edebilirler. Egzersizlerle, sporla ve diyetlerle bir sonuca varılmadığı zaman bu yöntemi önermekteyiz. Ancak aktivitelerle ve diyetle zayıflanmadığı zaman, metabolizma yavaş çalıştığında izlenen bir yöntem olan karın germe ameliyatı operasyonları tercih edilmelidir.

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim