Mide Küçültme ameliyatı kimlere yapılır? Riskleri neler?

Annekaz
11 Temmuz 2018
Yorum Yok

Türkiye mide küçültme ameliyatlarında sayı olarak üst sırada. Türkiye yılda  17 binden fazla mide küçültme ameliyatı yapılıyor. Sağlıksız beslenme, hareketsiz hayat biçimi, çeşitli hastalıklar obezite olarak karşımıza çıkıyor. Zayıflama amacı ile yapılan mide ameliyatları kimlere yapılabilir?  Mide küçültme ameliyatının riskleri neler?

Mide küçültme ameliyatı kimlere yapılır?

Sanılanın aksine mide  küçültme ameliyatı obezitede ilk çare değildir. Sağlık bakanlığı vücut kitle endeksinin 35 ve üstü olmasına bakıyor. Obeziteye bağlı hastalıklar, önceden diyetisyen eşliğinde  kilo vermeye çalışıp yaşanan başarısızlıklar mide küçültme ameliyatı hakkında karar vermeye iten nedenler arasında.

Mide küçültme ameliyatı riskli midir? Mide küçültme ameliyatında ölüm riski var mı?

Bütün ameliyatların riski vardır.Mide Küçültme ameliyatı da bütün karın ameliyatlarında olduğu kadar risklidir. Başta enfeksiyon olmak üzere, karın içi kanamalar, kusma, fıtık, ameliyat sonrasında doktorun tavsiyeleri dışında beslenme gibi sebepler ölümcül tehlikelere yol açabilir.

Obezite cerrahisi Türkiye’de ne kadar çok yapılırsa yapılsın doktor seçimi çok önemlidir. Hasta , cerrah, diyetisyen ekip halinde çalışırlarsa ameliyat ve sonrasında kilo verme süreci o kadar başarılı olur.

Türkiye’de bu işte çok başarılı olmuş cerrahlar var. Yurt dışından Türkiye’ye ameliyat olmak için çok fazla insan var.

 

 

Bunu da seversin  Bebeklerde kusma sorunu
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.