Kaz Dağları, Salda Gölü ve Şile

Annekaz
7 Ağustos 2019
Yorum Yok

Kaz Dağları’nda altın için ağaçlar katledildi. Evet bunu televizyonlardan, haberlerden izledik.

Samimiyetle söylüyorum.. Dikili bir ağacı olmayan bizler, hayatında bir fidan dikmemiş çoğumuz, köyümüzdeki bağımızdaki ağaçları bakımsızlıktan kurutmuş olan bizler, evindeki saksıda ki çiçeğe bakmaktan aciz olan bizler şimdi iş işten geçmiş, ağaçlar kesilmiş ve Kazdağları için ağıt yakıyoruz. Samimiyetten uzak, bilinçsizce yine gaza gelerek bir süre sonra unutup gideceğiz. Çünkü vatan sevgisi, ağaç sevgisi konusunda tutarsız ve samimiyetsiziz.

Evet İmar affı ile bütün açgözlülükleri yasallaştırırken kimsenin sesi çıkmadı, altın aramak için binlerce ağaç kesilirken kimse görmemiş olamaz, cennet koylarda çıkarılan yangınlardan sonra imar verilen binlerce parsel tesadüf olamaz… Çok duyarsız ve çok cahiliz. Suyun yönü kendimize doğru aktığında doldurabildiğimiz kadar doldurmanın peşindeyiz. Aksi takdirde birden sahte duruşlar sergileyebiliyoruz.

Ağaçlarda insanlar gibidir. Bir insan evladının büyümesi, serpilmesi yaklaşık 20 yıl sürer. Bir ağaçta bana göre hemen hemen aynı evrelerden geçerek büyür yetişir hemde mücadelesini kendi başına yaparak.. Kıymayalım, kesmeyelim ağaçları… Türk toplumu bu eylemleri samimi olarak yapıyorsa eline fidanını alan o arazilere fidanını dikerek en güzel cevabı vermelidir. Hatta tüm Türkiye’de bu sebeple ağaç dikme bayramı düzenlenmelidir..

Haydi bakalım ağaç dikmeye samimiyseniz… Devlete diyecek sözüm çok ama bu sözlerin karşılığı yok.. Allah bizi yönetenleri ıslah etsin…

Bunu da seversin  Kahve mi çay mı?
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.