Kadınların kıl tüy sorunu

Annekaz
6 Aralık 2013
7 Yorum
Yaz gelince insan içine çıkan gün yüzü gören bacaklarımızın daha bir yoğun eziyet çekme dönemi de başlar. Şu dünyada her şeye çare buldular bir kıl tüy meselesine çare bulamadılar. Tarih boyunca kadınlar tüylerinden kurtulmaya çalıştı en çok bilinen yöntem sanıyorum ağda oldukça acılı bir yöntem zaten her yerde de kullanılamıyor sonra jilet var çok pratik ama ya sonrası bir arkadaşım jiletin tüyleri fazlalaştırmadığını ama güçlendirdiğini söylemişti. Sonra krem var hoş kokulusuna rastlamadım yine her yer için uygun değil ağda gibi güzel bir doku da bırakmıyor. Üstelik benim gibi alerjik cilde sahip olanlar kullanamazlar. Sonra annenemin yöntemi hamam otu aman Ya Rabbim e ne koku 1 kilometre öteden kokusu gelir :SAkıllı kadınlar tabi daha değişik yöntemler de geliştirmişler mesela cerrahi eldivenle tüy alma özellikle genital bölgedeki tüyler bu şekilde alınabiliyor gerçi tavuk yolma ile çok benzerliği olan bir konu ama zamanla alışıldığı söyleniyor. Acıyı azaltan bir krem var Emla bu yöntemleri kullanırken uygulandığını duydum.  Bacak tüyleri de yine eldivenle alınıyormuş. Dolunay zamanı ağda yapan hanımlarda var dolunayda alınan tüyler geç çıkarmış. Yüz içinse çok daha dikkatli seçenekler bulmak lazım özellikle bıyıklar için kullanılan ağda zamanla bıyık bölgesinde iz bırakabiliyor kuaför arkadaşıma kalırsa yüz için en güzel yöntem iplik ile tüyleri almak zamanla azalttığınıda söylüyor. Bunun dışında sarartıcılarda var az tüylü hanımlar için çok pratik ama bazen şeftali gibi bir görüntü de oluşturabiliyor.

Genital bölgede tüy almak bir yana moda traşlar yaptıranlarda var. Bu konuda okuduğum yabancı kaynaklara göre çeşitli tavsiyelerde de bulunulmuş. Mesela kalp şeklinde kesilmiş bir etiketi bölgeye stencil olarak yapıştırıp traş etmek ya da tamemen temizlenmiş bölgeye yapışkanlı taşlar yapıştırmak gibi.. :)
Teknolojide bu konuyu sıkı takip ediyor dünya kadar epilosyan aleti var. Tabi daha geride kalmış yöntemlerde yok değil mesela yay ile yüz tüylerini almak   
Facebook  sayfamda ise ağda ile kol tüylerinin naıl alındığını gösteren bir video bulunuyor..Yan taraftan tıklayıp gidebilirsiniz..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (7)
 1. YETENEK-SİZİN dedi ki:

  baş belası bir dert. hamam otunuda denemiş bulunuyorum ama hiç bi etkisini göremediğim gibi iğrenç kokusunuda üzerimden dakikalarca atamadım…

 2. Zeynep GÜRBÜZ DUMAN dedi ki:

  tam ağdamı bitirdim bloglara bi bakim dedim bu yazını gördüm :D tesadüf işte bende sir ağda makinası aldım onu kullanırım hep bacak ve kollarda,sir ağdanın azalttığı söylenir ama bende sadece inceltti :(

 3. Girls-On-Blog dedi ki:

  cerrahi eldiveennn mii:)) bunu hiç duymamıştım ve nası yapıldıgını anlayamadımmm:)?
  Ben klasik agdacilardanim…kendim yapiorum ve accaip azaldi tuyler muyler:)

 4. Sibella dedi ki:

  Bayanların en büyük sıkıntılarından biri heralde. Ben de şu eldivenlerden alıp denemek istiyorum ama kullanan varsa yorumlarını öğrenmek isterim doğrusu..

 5. duygu dedi ki:

  Elvinden kullaın daha iyi

 6. Mehtap dedi ki:

  merhaba kızlar, site çok hoşuma gitti. yazılan yöntemlerin birçoğunu da denedim ve okurken çok güldüm :) kız kardeşim hamam otunu kullanmıştı ev leş gibi kokmuştu :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim