Kızına tavşan kesmeyi öğreten baba

Annekaz
23 Mart 2016
Yorum Yok

Biliyorum hepimiz steril bir dünyada yaşıyoruz, kan ter görmüyor en küçük ihtiyacımızı marketlerden dev AVM’lerden sağlıyoruz. Bu tipik tüketen toplum davranışı içinde maalesef bende varım, istenilen klasik dayatılan toplum – yaşam biçimi bu.  Yiyoruz içiyoruz borçlanıyoruz, yaz gelince bir kaç kere pikniğe, akşamları varsa balkon sefasına, eh yıllık izinde de bir hafta 10 gün tatille yaşlanıp gidiyoruz.

Herkesin hayatı bizim gibi değil, imkanı olan kendisine imkan yaratan aileler de var. Hepimizin gıptayla baktığı doğal hayatı destekleyen ve yaşayan aileler. Ayakları toprağa basan kendi gıdalarını hatta etini kendisi hasat eden bir aileler.

kızına-tavsan-kesmeyi-öğreten-baba

Kristofer Lamey ailesi ile beraber doğal bir hayatın peşinden giden bir sanatçı. Küçük ailesi ile beraber sürdürdüğü doğal yaşamda ‘fanus içinde yaşayanları’ hayrete düşürecek detaylar  da var. Mesela kızına tavşan kesmeyi, yüzmeyi derisini saklamayı, etini saklamayı pişirmeyi de öğretiyor. Bu görüntüler sizi rahatsız edebilir ama bunun doğal hayatın bir paçası olduğunu da kabul etmek lazım.

Çocukların psikolojisini ruh sağlığı bozuk anne ve babalar, sağlıksız bir çevre bozar. Aile sevgisi ve birliği içinde büyüyen çocuklar tavşan kesse de gayet mutlu büyüler, çünkü bilinçli anne baba o tavşanın o aileye verilmiş bir nimet olduğunu bilir çocuğuna bunu öğretir. Yaşadığı doğal hayatın bunu gerektirdiğini  çocuklarına öğretir.

tavşan-kesen-baba

Yere düştüğünde elindeki çamurdan bile korkan çocukların anneleri beni anlamazlar. Keşke imkanım olsa ve şöyle bir hayat tarzı çocuklarıma sunabilseydim, kendi tavuğumuzu, tavşanımızı, koyunumuzu, yumurtamızı, sütümüzü kendimizin ürettiği, tüketimin az olduğu bir hayat.. maalesef çok uzak bir hayal..

tavşan

Güzel bir doğal yaşam ve aile blogu sayfasını takip edebilirsiniz..  http://southern4perspective.tumblr.com/

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.