Light Bir Yaşamın Sırrı: Kalorimetrem!

Annekaz
16 Temmuz 2012
1 Yorum

Pek çok kadın gibi ben de kilo vermeye çalışıyorum sağlıklı,  güzel görünen, fazlalıkları olmayan bir vücut herkesin hayali. Bunun için diyet programları uyguluyor, günlerce spor yapıyor, küçücük tabaklarda tatsız tutsuz yemeklere razı oluyoruz.

Aslında kilo vermenin kuralı basit; kaba tabirle yediğiniz yaktığınızdan fazla olmayacak olmasına da ya bunun hesabı?

‘Pınar’ın Light Yaşamın Sırları Facebook sayfasında Kalorimetrem  uygulaması yapmış. Pınar Light’in Facebook’daki  sayfasında Kalorimetrem  uygulaması sizin yaş, kilo, boy, cinsiye bilgileriniz aldıktan sonra  olmanız gereken sağlıklı kilonuzu hesaplıyor ve bu kiloya göre günlük tüketmeniz gereken kalori hesabınızı yapıyor.

Bundan sonra sizin yapmanız gereken her yediğinizi Kalorimetrem’e kaydetmek. Bir bisküvi, bir meyve her şeyi.. Mesela kendime örnek olarak hazırladığım Kalorimetrem’i size sunayım..

Gün boyu bir dilim peynirli börek, aç bitir salam, 1 kase domates çorbası, bir porsiyon dondurma, Tavuklu sote, Kepek ekmeği, Hünkar beğendi, mevsim salata, çavdar ekmeği, elma, ve domates suyu tüketmişim.. ne kadar çok değil mi. Aslında gün boyu yediklerimizi kaydetsek ortaya oo neler yemişim böyle diyeceğiniz uzuuuun bir liste ortaya çıkıyor.

Ama örnek listede yediğim bu kadar şeye rağmen yine de Diyetisyen Aysen Arıcan’ın hazırladığı kalori listesine göre hala  biraz daha yiyebilirim şaka şaka benim Kalorimetrem’deki  o pembe çizgiyi doldurmaya hiç niyetim yok :)

Şimdi gelelim işin “yediklerini yakma”  kısmınaKalorimetrem sadece yedikleriniz değil yaktıklarınızı da hesap ediyor. Oturma, koşma,  yürüme, yüzme kısaca gün boyu hangi aktiviteleri yaptıysanız onları da Kalorimetrem’e ekliyor ve gün sonunda aldığınız ve verdiğiniz kalorileri gözlerinizle görüyorsunuz.

Harika  bir not tutma sistemi kilo vermek hatta almak isteyen kadınlar için çok pratik bir rehber üstelik Diyetisyen Aysen Arıcan her gün verdiği beslenme önerileri ile bizlere destek oluyor. Sıkı bir diyet yaptığım şu günlerde Pınar Light’in Kalorimetrem uygulaması en yakın diyet arkadaşım olacak gibi görünüyor. Şimdi Kalorimetrem ile tanışma zamanı.. Buradan ulaşabillirsiniz.

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. merve dedi ki:

    bende yapmak istiyorum bu programi ama nasil olmuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.