Nimes Jel Combo nedir? Nasıl kullanılır?

Annekaz
24 Aralık 2019
Yorum Yok

Vücudumuzun çeşitli yerlerinde ağrı ve kas sorunları sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Bu ağrı ve kas sorunlarını ortadan kaldırmak için en iyi yöntemlerin başında harici kullanılan ilaçlar gelmektedir. Bu kapsamda bugün sizlere nimes combo jel hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Bu jel kireçlenme,vücut ağrıları, romatizma sorunları, kas rahatsızlıklarında kullanılan çok etkili bir üründür. Kullanan birçok kişi olumlu geri dönüş sağlamıştır. Hap formu da vardır ama jel formunun yan etkileri çok daha sınırlıdır. Bu ilacı Sanovel isimli firma üretmektedir. Bu ilaçla ilgili diğer detaylara göz atalım.

 

Nimes Combo Jel Nedir, Neye Yarar?

 

50 gramlık kutularda jel formunda olan iskelet ve kas sorunlarında kullanılan bir ilaçtır. Kas gevşetici ve ağrı kesme özelliği vardır. İçeriğinde iki tane etken maddesi vardır, bunların isimleri nimesulid ve tiyokolşikosidtir. Kireçlenme,romatizmal hastalıklarda,kol ağrısı, baş ağrısı,morarma,şişlik,incinme gibi durumlarda işe yaramaktadır. Ayrıca kasların gerginliğinde ve kasları gevşetmek içinde kullanılabilmektedir. Bu alandaki en iyi ürünlerin başında gelmektedir.

 

Nimes Combo Jel Kullanma Talimatı

 

-Hekiminiz size bu jel reçete etti ise ve kullanım bilgisi verdi ise aynen kullanın. hekiminiz önerisi olmadıysa da aşağıdaki gibi kullanın.

-İlk olarak sürülecek bölge temizlenir.

-Parmak ucuna az miktarda alınarak hafif masaj yaparak ince tabaka halinde bu ürün sürülür.

-Sade sorunlu bölgeye sürülmesi gerekmektedir. Sürdüğünüz yerin üzeri açık kalmalı ve hava almalıdır.

-Bir günde 3 ya da 4 kere uygulanması gerekmektedir. Bu uygulamaların arasında da belirli zaman dilimleri olması gerekmektedir.

 

Nimes Combo Jel Fiyatı

 

Güncel fiyatı 36.78 TL’dir. Bu ilaç sadece eczanelerde satılmaktadır eczane dışında satışı mümkün değildir. Reçeteli ya reçetesiz bu ilacı alabilirsiniz. Aile hekimleri de bu jeli reçete edebilmektedir. Alım yaparken kutusunun sağlam olmasına dikkat edin. SGK tarafından bedeli ödenen ilaç listesindedir.

Bunu da seversin  Dut Kurusu ve dut yaprağı çayı

 

Nimes Combo Jel Muadilleri Nedir?

 

-Voltaren krem

-Dolgit krem

-Muscoflex

-Etna jel

-Frenag jel

-Sulidin jel

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Yan etkilerinin ortaya çıkma ihtimali son derece azdır ama yine de tedbir amaçlı bilinmesi gerekmektedir. Ortaya çıkması muhtemel yan etkileri şu şekildedir.

-Ciltte alerji oluşturma durumu

-Ciltte hassasiyet oluşumu

-Uyku oluşumu

-Ciltte döküntü

-Midede bulanma

-Karın bölgesinde ağrı

Kaynak: www.kizlaramoda.com

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim