Omega 3 için Balık Yağı

Annekaz
15 Mayıs 2018
Yorum Yok

Hamileliğin ilk günlerinden başlayarak, çocukların ergenlik dönemi sona erene kadar balık yağı çocuklar için oldukça besleyicidir. Çocukların beyin gelişimi ve zeka gelişimi için balıkta bulunan mineraller oldukça önemlidir. Balık denilince akla ilk olarak omega 3 yağ asitleri gelir. Vücuttaki tüm hücrelerin yapı taşı olarak omega 3 gösteriliyor. Vücut bu yağları kendisi üretemediği için dışarıdan alınması şarttır.

Düzenli balık tüketmek omega 3 almak için iyi bir tercihtir. Ancak haftada bir ya da iki kez balık yemek genellikle gerek ekonomik gerekse damak tadı açısından zor olabiliyor. Kış ayları ile özleşen balık yazın pek fazla tüketilmiyor. Bu yüzden düzenli omega 3 almanın en iyi yolu balık yağıdır. Balık yağını şimdilerde sıvı veya kapsül olarak almak mümkündür. Nutraxin balık yağı ile vücudunuzun ihtiyacı olan tüm omega 3 vitaminini alabilirsiniz.

Omega-3 2000

 

Balık Yağı Kapsülü

Balık tüketmek gibi balık yağı hapı almak çok daha pratiktir. Özellikle balık sevmeyen ve tüketmek istemeyenler için balık yağı oldukça avantajlıdır. Balığın kokusunu, tadını hissetmeden balık vitamini almanız mümkündür. Çocuklara balık yediremiyorsanız balık yağı kapsüllerini deneyebilirsiniz. Eğer kapsülü tüketmekte zorlanırsa da balık yağı şurupları denenebilir. Bu şuruplarda portakal, limon, çilek gibi aromalar olduğu için çocuklar severek içeceklerdir.

Balık yağı kapsülleri haplara benziyor. Sığır jelatininden yapılan kapsüller içerisinde balık yağı yer alır. Midede kapsül eridikten sonra yağ emilimi olur. Piyasada genellikle balık yağı hapı olarak da anılır. Bunun sebebi hap gibi su ile birlikte içilebilmesidir.

Nerede olursanız olun, ne zaman isterseniz isteyin bu kapsülleri tüketmek mümkündür. Tek ihtiyacınız olan bir bardak sudur. Balık yağı çocuklar için oldukça faydalıdır.

Balık Yağı Kullanımı

Omega 3 günlük olarak düzenli bir şekilde alınmalıdır. Bu şekilde vücudun ihtiyacı yeterince karşılanacaktır. Bir yetişkin günlük 200 mg omega 3 almalıdır. Kapsüller de buna göre üretiliyor. Yetişkinler günde 2 kere kapsül alırken, çocuklar günde 1 kere alabilir. Şuruplarda ise miktar daha az olacaktır. Çünkü balık yağının yoğunluğu fazladır.

Bunu da seversin  Bebeklerde gaz sorunu ve karın masajı videosu

Balık yağı markaları günlük dozları baz alarak üretim yaparlar. Bu yüzden kullanma talimatına uymanız yeterlidir.

Balık Yağı Zararı Var Mıdır?

Balık yağı derin denizlerde yaşayan uskumru, somon, sardalya gibi yağlı balıklardan elde edilir. Balıkların yağı soğuk sıkım ve pres yoluyla elde edilir. Balık yağında tehlikeli olabilecek tek husus civa miktarıdır. Ancak balık yağı yapımında civa oranı en az olan balıklar seçildiği için bu risk mevcut değildir.

Balık Yağı Fiyatı

Balık yağı fiyat son derece makuldür. Bir ayda haftalık düzenli taze balık tüketmek için vereceğiniz para ile 2 aylık balık yağı almanız mümkündür. Bu yönüyle de bütçenize katkı sunacaktır. Düzenli balık yağı kullanımı ile çok daha sağlıklı olmanız mümkündür.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim