Örümcek Fobisi

Annekaz
3 Ağustos 2011
Yorum Yok

 

Örümcek fotoğrafına  bakmanın bile pek çok kişiyi rahatsız ettiği kesin belki siteden hemen çıkıp gideceksiniz ama örümcek korkusu ciddi bir sorun, yeni evlenip köye gelin olarak gittiğimde geceleri bu örümcekler yüzünden gözüme uyku girmezdi. Duvarda mı geziyor, yatağın altında mi içindemi gece üstümde başımda dolaşır mı.. Baktım baş edilecek gibi değil örümcekleri tanımaya başladım. Zehirliler zehirsizler aslında örümcek cinsine girmeyenler hızlılar yavaşlar vs yakalamanın yolları uzak tutmanın yolları ki bu pek mümkün değil, çamaşır suyu etkili ama çamaşır suyunun kokusuna insanoğlu zor katlanıyor.. Her neyse artık korkmuyorum çoğu zararsız sadece beynin oyunları fakat ben ne kadar korkmuyorsam kızlar o kadar korkuyor.

Korktukları da sürekli başlarına geliyor bu gördüğünüz örümceği biraz önce yakaladık. Yaz günü etrafta bahçeli evler ağaçlar otlar vs yılan bile var e tabi eve girme riskleri de.. aslında biraz  ‘ilkyardım öğretisi’  lazım soğukkanlı olmak çok önemli..Evde çığlık atan kızlar varken bu soğukkanlılık durumu daha zor! :)

Not: Yukarıdaki örümcek sanıyorum keman örümceği denen bir cins, insana saldırmaz yakalanmaya çalışırsa ısrabiliyorlar neticede zor kapanan enfeksiyonlu bir yaraya neden olabiliyor, en çok bu tür örümcek ısırmaları görülüyor, öldürücü değil ama yaranın temizlenmesi ve mikrop kaptırılmaması lazım. Tabi bir de elinizle yakalamayın ağır hareket eden bir örümcek benim gibi bir bardakla yakalayıp evin biraz uzağına bırakabilirsiniz.

Bunu da seversin  Yumurta kaç saniye pişsin
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim