Paça Çorbası

Annekaz
22 Mayıs 2013
1 Yorum

Kelle Paça İşkembe biliyorum surat buruşturanlar çok ama özellikle paça çorbası kemikler için oldukça faydalı bir çorba kırıkları olanlara boy uzatma çabası içine girenlere tavsiye edilir. Bilimsel olarak yararı var mı yok mu bilmiyorum ama paça benim sevdiğim çocukluğumdan annemin ellerinden kalan harika bir tat.

Paça çorbasını bizim evde ben ve eşim yeriz çocuklara kelle paça işkembe çorbası yedirmek mümkün değil pardon kızlarıma demeliydim oğlum severek yer. Çocuklar yemeyince bir düdüklü paça çorbası bize kaldı. :P

Paça çorbası tarifi oldukça kolaydır pek çok şekilde yapılır terbiyeli, salça, sarımsak  soslu vs..

Tütsülenmiş ayıklanmış koyun bacakları güzelce yıkanır. Düdüklü tencereye konulup üzerini örtecek kadar su eklenir biraz tuz eklenip 35 dakika pişirilir. Pişirilen paçalar ele alınacak sıcaklığa gelince parçalara ayrılır ben burada tırnaklarını atıyorum 10 12 diş sarımsağı ayıklayıp az tuz ile beraber ezip çorbanın içine ekliyorum bu şekilde 15 dakika daha pişirip servise hazır hale getiriyorum

Paçanın Bu şekili en basit ve bilinen tarifi, üzerine  salça sosu yapanlar ve ya yoğurtlu terbiye hazırlayanlar da var.. itiraf etmeliyim pişerken kokusu berbat o yüzden bir kaç yılda bir eve girer aslında en güzeli güvendiğiniz bildiğiniz bir paçacınızın olması..:))

paca corbasi

Bunu da seversin  Sütlü bulgur çorbası - lohusa çorbası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Çilek teyze dedi ki:

    Anne Kaz’a sevgilerimle….
    Okulumuzdaki “yaz okulu” programında kıyır kıyır mısır unlu kurabiyenizi çocuklarla denedik. harika oldu. Ben bir Akdenizli olarak portakal rendesi koydum. Çocuklar o kadar çok beğendi ki haftaya tekrar yapmamız istendi. Tarif için teşekkür ederiz.
    Sevgilerimle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.