Pinterest diyor ki ‘Cici ev hanımları olun’

Annekaz
14 Ekim 2012
Yorum Yok

Pinterest malumunuz herkes biliyor  özellikle kadınlar! erkek web yazarlarının çoğuna göre pinterest’in ömrü çok az, fakat kadın kullanıcılar ve tabi ki ben pinterest’i çok seviyor takip ediyoruz gelip geçici bir heves olduğunu düşünmüyorum fakat kullanıcı içeriği ile zenginleştiği için bu sıralar özellikle çok kendini tekrar etmeye başladı.

Kız çocuk oyuncakları için yazdığım yazıları hatırlayanınız vardır özeti;  ‘kız çocuklar bilinçli ya da bilinçsiz anne olsun ev hanımı olsun’ diye yetiştiriliyor. Giydirilen, hastalanan oyuncak bebekler, minik pasta ve dikiş setleri, makyaj ve saç oyuncaklar hepsi kızlar cici söz dinleyen, erkeklere’ topluma’ hizmet etsin diye hazırlanan bir programlama..

Pinterest’de büyük kızların oyuncağı kilo verin, şöyle pasta yapın, böyle kırlent yapın, duvarı da böyle boyayın.. Yani yine programlama annekaz’ın içeriği de aslında çok değişik değil tarifler dekorasyon fikirleri falan filan ama ben çok genç evlenip çalışan bir kadın olarak yine iyi kötü en azından çevreme örnek olduğumu biliyorum ve çalışan üreten ayakları üzerine basan bağımsız bir kadın olarak pinterest’e girince ben bile keşke bol bol vaktim olsaydı çalışmasaydım da ben de şu incik boncuklarla uğraşsaydım diyorum yani pinterest gerçekten feminizmi öldürüyor..

Ekonomik ve kültürel olarak kendisine ve topluma katkı sağlayan kadından zerre yok, tamam bir feminist sayılmam ama bu açıdan pinterest’e bakınca durum fena.. Ha benim için kültür demek bir kaç model daha fazla örgü, değişik çay saati tarifleri ve  dekorasyon fikirleri diyorsanız büyük ihtimal yukarıdaki tek bir satıra bile katılmıyorsunuz demektir.. Ama diğer bir açıdan bakınca pek çok kadın için pinterest örnek bir mutluluk kaynağı anneme ya da kız kardeşime pinterst’i gösterdiğimde saatlerce sitede vakit geçirdiler hala öğrendikleri şeyleri uyguluyor sık sık siteyi ziyaret ediyorlar,  yani pinterest onlar için internette mutluluk kaynağı çünkü onlar zaten cici hanım..  :)

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim