Prenses Sofia ve Korsan Jake

Annekaz
28 Haziran 2015
Yorum Yok

Çocukların pırıl pırıl zihinlerinde  duyduğu, gördüğü, izlediği, okuduğu her şey silinmez birer iz bırakıyor. Bu yüzden anneler çocuklarının ne izlediğine kimleri örnek aldığına çok dikkat etmeli. Merhamet, yardımlaşma, arkadaşlık çok erken yaşlarda oluşan en önemli kavramlardan bir kaçı.

Küçüklerin özellikle kızların  son zamanlardaki en sevdiği televizyon programlarından birisi Prenses Sofia ; 2 – 7 yaş arası çocukların izleyeceği programda 12 yaşındaki bir kızın prenses olma yolundaki maceraları anlatılıyor. Disney’in çizgi filminde kardeşlik, hayvanlara ve doğaya sevgi ön plana çıkıyor, ayrıca Prensesliğin doğuştan değil sonradan kazanılan güzel davranışların sonucu olduğu gösteriliyor.

SOFIATHEFIRST_Y2_KArt_L

Sihirli güçleri olan Prenses Sofia bir peri masalının içinde olsa da  karşısına çıkan engelleri cesaret ve dürüstlüğü ile yeniyor. Kardeşleri, yeni arkadaşları, okulu ile çocukların kendilerinden bir parça bulacakları Prenses Sofia anne ve çocuklarının oturup beraber izleyebileceği sonrasında konuşabilecekleri nadir programlardan birisi.
aslı

İşte karşınızda bizim evin Prenses Sofia’sı Aslı , başarılı olmak için çok çalışıyor, yeni okulunda pek çok arkadaşı oldu, kedisi köpeği bahçedeki tavuklarıyla çok mutlu ve tabi ki annesinin de en büyük yardımcısı daha güzel bir prenses düşünemiyorum.

Kaptan Hook’u hatırladınız mı? Hani Peter Pan’ın en kötü karakteri.  Kaptan Hook’la mücadele sırası Korsan Jake’de;  Jake ve Var Olmayan Ülkenin Korsanları Disney’in Müzik dolu interaktif  çocuk  programı. Jake ve arkadaşları Kaptan Hook ile mücadele ederken, ekip ruhu ile beraber dostluk ve dayanışmanın en güzel örneğini gösteriyorlar, tabi bunu yaparken ekran başındaki çocuklardan da yardım alıyorlar.

JAKENEVERLANDPIRATES_Y2_AdArt_Vert_Textless

Yunus balıkları, deniz kızları, hazinelerle dolu bu yolculukta çocuklar denizlerin gizemli dünyasını keşfederken, sayı sayma , şekiller, uzaklık, yakınlık, yer bulma, harita okuma gibi çok önemli bilgilerin temellerini de Jake ve Var Olmayan Ülkenin Korsanları programı sayesinde en eğlenceli şekilde öğreniyorlar.


Çocukların televizyon başında yaşlarına uygun içerikleri izletmek her zaman çok önemli, hatta beraber seyredip program hakkında konuşmak ‘sen olsaydın ne yapardın? sen olsaydın hangisini seçerdin?’  gibi sorularla değişik çözüm önerileri ya da sonrasında benzer aktiviteleri beraber yapmak, kaliteli vakit geçirmek için harika bir yol. Ayrıntılı bilgiyi Disney facebook sayfasından alabilirsiniz.

Bunu da seversin  Sömestir kitapları

Uzmanlar tarafından hazırlanan bu programlar size de çocuklarınızla nasıl vakit geçirebileceğiniz hakkında fikirler veriyor. Şimdiden bol eğlenceler.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim