Robot süpürgesini satan kadın – Robot süpürge eksi yönleri

Annekaz
17 Aralık 2021
Yorum Yok

Konuya hızlıca giriş yapayım robot süpürgemi sattım! Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Cleaner Robot Süpürge Ve Paspaslı olan modelini yaklaşık 7 ay kullandım ve bana göre olmadığını düşündüğüm için aldığım fiyatın çok az altına  sattım.

Robot süpürgesini satan kadın

Robot süpürge son zamanlarda bana göre orta kesimin  adeta lüks simgesi oldu. Ben de uzun süre araştırdım temizler mi temizlemez mi acaba robot süpürge yerleri nasıl siliyor ıslak bırakıyor mu falan derkeeen kızım hediye olarak alıp eve getirdi. Kurduk ayarladık falan İnsan bir hayran oluyor bak bak nasıl da odaları tanıyor eşyalara çarpmadan geziyor falan derken bir süre sora anlaşamamaya başladık.

Robot süpürge eksi yönleri

Robot süpürgeye hayran hayran bakıp aman ne güzel süpürüyor siliyor derken  oraya buraya takılmaya başladı. Benim koltuk ve eşya altlarına çok rahat sığmıyordu akıllı süpürge alacaksanız ilk önce buna dikkat etmelisiniz zira insanı kanser ediyor. İşteyken çalıştırıyorum 5 dk sonra kurtar beni diye mesaj geliyor. Hadi koltuk ve televizyon sehpası gibi eşyalar için sanal duvar oluşturdum bu severde yerdeki herhangi bir şeye takılıp yine kurtar beni mesajı geliyor.

Bu süpürgeyi kullanırken yerde hiç bir eşyanın olmamalı kablolar olmamalı çocukların oyuncakları yere düşmüş bir peçete ya da naylon bir parça bile robotu ya durduruyor ya da süpürürken kaliteyi düşürüyor.

Ayrıca çok ağır! Evde başka  bir işi yaparken mesela ben salonu toplarken o diğer odaları süpürsün diyorum 2 saat hala mıy mıy süpürmesi bitmiyor.

Temizlik konusuna gelirsek, Benim kadar temiz süpürmüyor. Akıllı robot ama halı üzerini şöylee bir kazımıyor ne bileyim bi halının ucunu kaldırmıyor hali ile işte döküntü saçıntı alıyor o kadar. Benzetmek gibi olmasın zira fiyatları 5 bin lirayı geçmiş akıllı gırgır yemin ederim.

Bunu da seversin  Balık Bohçası tarifi - Hamsi özel sunum

Bir daha akıllı süpürge alır mıyım. Çok zor, Robot süpürgenin böyle halıyı kazıması falan lazım.  Yeni süpürge hedefim  Dyson V15 almak hani şu yeşil lazeri olandan. Çok titiz değilim ama bana bile robotun temizliği yalap şap geldiyse titiz hanımlar robot süpürgeleri beğenmezler.

Bence bu robot süpürge olayı abartıldı. Orta gelirli kesimin lüks sembolü oldu Tüketim çılgınlığında virgüllerden birisi işte,  bir kaç seneye hepsi çöp olacak, yerine yeni çöpler gelecek.. bu devran böyle dönüp gidecek. Böyle maddi değeri yüksek aklınızda soru işareti olan ürünleri araştırırken gerçek kullanıcı yorumlarına bakın. Ürünlerin firmalar tarafından hediye olarak gönderildiği blogger ya da influencer yazılarına videolarına bakmayın bir gün o firma muhteşem bir gün başka firma.. zaten zor kazanılan paranızı dikkatli harcayın.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim