Sabah sabah kıskançlık krizi

Annekaz
24 Mart 2010
3 Yorum

Sabahın çok erken saati  eşimin  telefonu çaldı önce alarm sandım baktım gizli numara  en uykulu sesimle aloo dedim der demez suratıma telefon kapandı, 10 dakika sonra yine çaldı eşim namaza kalktığı için yine ben bakmak zorunda kaldım bu sefer daha net bir ses tonu ile efendim dedim yine kapandı.. Saban sabah hoplayan sinirle uyandım tadı kalmayan uykuyu terk ettim eşim geldi kimmiş dedi suratıma kapattı üstelik gizli numara dedim neyse kahvaltıyı hazırladım sofraya oturduk yine telefon çaldı bu sefer eşim açtı alo dedi ses yok yine alo dedi  bi probleminiz mi var diye sert bir tonla sordu karşıdan bir kadın evet beyfendi çok büyük bir problemimiz var deyip kapattı Allah Allah… sabah sabah kim bu densiz tartışmaları yaparken akşam eşimin bir iş görüşmesi için yaptığı görüşmeler aklına geldi büyük ihtimal onunla alakalı bu da kıskanç karısı diye tahminde bulunduk bir kaç dakika sonra yine aynı telefon eşim hanımefendi bir sıkıntımı var dedi kadın sert tonla ve bana karşı imalı konuşuyor en sonunda eşim hanım efendi siz şu beyin eşimisiniz dedi kadın durdu evet nerden bildiniz dedi..Eşim akşam eşinizle konuştum o yüzden numaram telefonda görünüyor bu günde buluşup konuşacağız içiniz rahat olsun dedi Kadın ağlamaklı defalarca özür diledi yabancı bir numara görüp birde telefonu ben açınca eşinin görüştüğü bir kadın olduğunu düşünmüş.. sabah sabah bin bir sinirle güne başlamak üstelik durduk yere böylesi bir ithamla karşı karşıya kalmak çok sinir bozucuydu …

Kıskançlık dozunda güzeldir kadınları anlamamak elde değil akşama kadar dışarıda belki eşlerinden  daha fazla bayan iş arkadaşları ile aynı ortamda bulunuyorlar fakat bu o kadınları ya da eşlerin görüştüğü karşı cinsleri itham etmeye suçlamaya yol açmamalı, ben de benzer sıkıntılar yaşadım aşırı kıskançlık insanı hasta yapar ömründen ömür yer kadın içinde erkek içinde çok zordur.

Bunu da seversin  Teşekkürler Okan

Kıskançlığı yenmenin tek yolu kendine güven ve olumlu düşüncedir. Erkeklerin yapması gerekenlerde var tabi bir kere güven sarsılırsa tamiri çok zor önce bu sağlanmalı sonra sevgi her fırsatta gösterilmeli, bu sadece yalnızken değil çevreye de bu mesaj verilebilmeli, Aşırı kıskançlık huyu olan bir eşe soru sormak için fırsat verilmemeli geç kalınacaksa başka bir yere gidiliyorsa eve dönülüyorsa bir mesaj ve ya telefonla bildirilmeli bu davranış kıskançlık duygusunu zamanla güven ve saygıya bırakacaktır. Evli bir erkeğin bekar bir arkadaşı ve ya çapkınlığı ile tanınan bir arkadaşının olması kadın için en büyük tehditlerden birisidir. Bu tür arkadaşlarla mümkün olduğu kadar aile ve ya toplum içi buluşmalar yapılmalı :)) Kıskançlık en yorucu ve bezdirici evlilik hastalıklarından biridir baştan durum kontrol altında tutulursa duygularda kontrol edilebilir.. Sırf bu yüzden hayatınız cehenneme dönüyor ve baş edemiyorsanız çift olarak bir psikoloğa başvurabilirsiniz..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. Binbirçeşni dedi ki:

  merhabalar:)bence sabah sabah sızde kıskanclık krııne gırebılırdınız?:) sıze cevap vermeyen ama esıne konusan bır hanım oldugu ıcın ama size katılıyorum kıskanclık dozunda ıyıdır..esınızın hıc yapmıyacagı varsa bıle kıskana kıskana aklına sokabılırsınız:P

  sevgılerımle..

 2. !♥ tuana ♥ ! dedi ki:

  Evli olanların, Bekar arkadaşları da evlendirilmeli:)

  Kıskançlık insanın kendine güvenmemesi ile başlıyor heralde, ama karşı tarafın verdiği güvende bir o kadar da önemli..

 3. Bitki Cadısı dedi ki:

  benzer birşey benimde başıma geldi eşimin tlf şarzı bitmişti bir görüşmeyi benim tlf.yaptı ancak ertesi bir hanım beni aradı ve olmayacak sözler söyledi sonra eşim aradı durum sizinki gibi sonlandı fakat böyle şeyler insanı üzüyor doğrusuve sinirlerini bozuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim