Saçlarını boyamayı bırakan kadınlar – Beyazlarınızı sevin

Annekaz
4 Mayıs 2021
Yorum Yok

Kapitalist kozmetik firmaları size asla böyle bir tavsiye vermez. Beyazlayan saçlarınızı sevin, kırışıklık ve selülitlerinizle mutlu olun, doğal olun doğal kalın.. asla duyamazsınız.  41 yaşındaki Miranda Parker 20 yaşından beri  beyazlayan saçlarını boyatıyor. Oturup bir hesap yapmış ve bu zamana kadar 20 bin dolar boya ve kuaför için harcadığını görmüş. Bu da onun için bir dönüm noktası olmuş.

Saçlarını boyamayı bırakan kadınlar

Beyazlayan saçların bir yaşlılık belirtisi olduğu çok da doğru değil. 16 yaşında ve saçlarında beyazları olan arkadaşlarım var kadın ya da erkek bu yaştan itibaren de saç boyamak pek kolay değil. Akışına bıraktık beyazlayan saçları artık boyamıyorum diyen genç ve cesur arkadaşım da yok. Hepsi ya boyatıyor ya da kendi boyuyor. Hem boyanın verdiği kimyasal zarara hem de ceplerine ekstra masrafa maruz kalmaya devam ediyorlar. Bunun nedeni beyaz saçın onları yaşlı ya da çirkin göstermesi değil, bunun neden, toplum algısı eğer saçınız beyazsa ya yaşlıbir kadınsınız ya da bakımsız ya da her ikisi birden. Doğal olmayı seçiyorum diye alnınıza tabela yapıştırıp gezseniz yine de toplum baskısı devam edecektir. Ama buna direnen doğal olmayı seçen, boya kimyasallarına ve masrafına karşı koyan daha doğrusu toplumun direttiği güzellik algısına karşı koyan kadınlar da var.


Miranda Hanımım artık saçlarını boyamadığı için gri saçları ile böyle görünüyor.. umarım size ilham olur.

Fotoğaflar: Bored Panda

Bunu da seversin  Kaş jiletini duydunuz mu?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim