Temizlik anlayışını değiştiren bez: Mikrofiber

Annekaz
15 Kasım 2017
Yorum Yok

Zaman zaman temizlikle ilgili ip uçları ve pratik bilgiler veriyoruz geçenlerde bazılarının hala Mikrofiber bezleri kullanmadığını gördüm. Temizlik zaten zorken neden kolay ve ucuz teknikleri hayatımıza sokmayalım ki mikrofiber bezler de bu açıdan  bir nimet peki nedir bu mikrofiber bez?

Mikrofiber çok küçük liflerden oluşmuş sentetik bir kumaş türü. O kadar ince liflerden dokunuyor ki çok hafif ve dokuma tekniği sayesinde kabarık durabiliyor. Ağırlığına göre çok su çekiyor ve saç telinin beşte biri inceliğindeki lifleri ile iz bırakmadan silip kuruluyor. Sadece yıkayın iyice suyunu sıkın ve silin kurulama deterjan istemiyor..

Yapılan araştırmaya göre mikrofiber bezler temizlenen bölgedeki mikropları yüzde 90 yok ediyor sıradan pamuklu bezlerde bu oran yüzde 30. Harika değil mi?

mikrofiber bez

Tabi mikrofiber bezler üzerinde mikrop tutmuyor değil. Temizlik bittikten sonra yıkamalı ya da çamaşır makinesine atmalısınız uzun ömürlü bu bezler yıkandıktan sonra gücü sıfırlanıyor ve temizliğe aldığı yerden devam ediyor.

Benden size bir tavsiye çok ucuza ve bol çeşit ve renkte mikrofiber bez bulabilirsiniz. Toz almadan tutun  banyo ve mutfağa kadar her yerde kullanabileceğiniz bezleri seçerken renklere göre ayormanız olacaktır. Mesela pembe bezler mutfak için, maviler banyo, yeşiller yerler için gibi.. Bu şekilde içiniz çok daha rahat edecektir, ayrıca mikrofiber bezler çamaşır suyuna son derece dayanaklıdır renkleri solmaz ve yıpranmaz.

En küçük marketlerde bile bulunan bu bezleri aliexpress den de uygun fiyata ve toplu olarak satın alabilirsiniz.

Bunu da seversin  Nude Doğal Kalıcı Oje: Zarifliği Kalıcı Kılan Renk Seçeneği
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim