Yeni evin inşaat pisliği nasıl temizlenir?

Annekaz
5 Ağustos 2015
Yorum Yok

Yeni ev temizlemek inşaat artıklarından alçılardan  kurtulmak oldukça zor. Yeni bir eve oturacaksanız öncelikle temizlemeye banyo mutfak tuvalet gibi ıslak zeminlerden fayanslardan başlayın. Fayans için kullanılan derz artıklarından leke kalmadan kurtulmak sanıldığı kadar zor değil.

Kırmızı bir soğan çuvalı bulun, ağzınıza bir maske ya da mendil bağlayın ve kırmızı çuvalla kuru olarak alçılı derzli yüzeyleri ovalayın. Islatınca lekeler çok daha zor çıkıyor onun önce bu şekilde ovun daha sonra Sirkeli su ile ya da Farmasi kireç sökücü ve  su ile beraber silin ve kurulayın.

temizlik

Camlardan kireç ve boya temizliği; En güzeli banyo jiletidir.  Jiletle temizledikten sonra mikrofiber cam bezi ile silebilirsiniz.

Camlara yapışan etiket ve kağıtlar nasıl temizlenir? Bulaşık teli camlarınızı çizer etiketler için en pratik yollardan birisi fön makinesi ile bir süre etiketi ısıtıp yavaşça kaldırmak olabilir. Aynı yöntemle maskele bantlarını da sökebilirsiniz.

Yere damlayan yağlı boyalar nasıl temizlenir?; En güzeli tiner, tiner yağlı boyaları çok kolay çıkartır. Plastik ve su bazlı boyalar su le karıştırılmış kireç sökücü ile silinerek çıkartılabilir.

Mutfak Dolapları; Genelde dolaplar naylon kaplı olurlar temizlik bitene kadar bu naylonları çıkartmayın. Sizden önce bu naylonlar çıkartılmışsa yine dolap temizliğini sona bırakıp önce genel temizlik sıvısı ve su ile beraber yumuşak bir bezle silin. Sonra mikrofiber bezle silip kurumasını bekleyin.

İnşaat temizliği yaparken oda oda ilerleyin ve kapılarını kapatın. Naylon kaplı banyo evyesi tuvalet vs en sona bırakın. Kapıları ahşap yüzeyleri özel ahşap temizleyiciler ile en son silebilirsiniz ama taşınırken ister istemez tozlanıyor  :) Bu yazıyı okuyup yeni evi için fikir almaya gelen varsa şimdiden Allah ağız tadı ile oturmayı nasip etsin ..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim