Topuk çatlaklarına elveda deyin!

Annekaz
18 Mart 2014
Yorum Yok

Yaz aylarında açık giyilen ayakkabılar terlikler ister istemez ayak bakımına insanı zorluyor. Aslında yaz kış ihmal edilmemesi gereken ayak topuk bakımı için pek çok kozmetik var. Ayak bakımı kremleri losyonları hatta maskeleri bile piyasa bulabilirsiniz ama ayaklarınızda hele topuklarınızda derin çatlaklar varsa işiniz kolay değil demektir.

topuk-ayak

Topuk çatlakları nasıl gider

Hem çirkin görünen hem de can acıtan topuk çatlakları öyle bir iki günde gitmez ama topuk çatlaklarını azaltacak düzenli kullanırsanız yok edecek ev yapımı formüller var.

Öncelikle size iyi bir ponza taşı gerekiyor eski usül gibi görünse de poza taşı hala topuklar için en iyi seçenek. Ayaklarınız yıkayın bir süre suda bekletin banyoda yapacaksanız bu işlemi banyonun sonuna saklayın. Ponza taşı ile ayaklarınızı topuklarınızı ovun. Çatlaklar şimdilik yok olacak topuklarınız daha beyaz olacaktır. Bu işlemi gece yapmanız gerek zira gündüz vakti kremli ayaklarla gezmesi zor olacaktır.

Topuklara shebutter

SheButter Vazelinin alternatifidir ama vazelin gibi petrokimya ürünü değildir tamamen doğaldır. Shebutter vazeline göre biraz daha pahalıdır ama vazelinden çok daha fazla etkilidir. Elinize bir kaşık kadar sheabutter alın biraz sert bir yağdır elinizde biraz ısıtın yumuşasın topuklarınıza ayaklarınıza sürün bol bol sürün bir poşet geçirin üzerine de çorap geçirip yatın uyuyun ayağınızdaki değişime sabah şaşıracaksınız. Bu işlemi topuklaranızdaki çatlaklar gidene kadar yapabilirsiniz..

SheButter Doakozmetik’den alabilirsiniz..

Ayaklara topuklara vazelin maskesi..

Vazelin pek önermesemde topuklara iyi gelen bir yağ shebutter daki aynı yöntem uygulanabilir.. Topuklarınız canınızı acıtıyorsa hatta topuklardaki çatlaklar kanıyor ya da kırmızı etler görünüyorsa bir doktora gidin hafifse vazeline aspirin ezip maskeyi öyle yapın..

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim