Vajinal sağlık için 7 süper gıda

Annekaz
14 Nisan 2015
Yorum Yok

Kadın cinsel organının daha mikroplara açık, sağlık açısından daha özenli ve hijyenik tutulmasında hem fikiriz. En küçük bir mantar enfeksiyonunda bile bir sürü ilaç kullanıp doktorun ütülenmiş çamaşırlar giy önerisini duymayan yoktur galiba bakteriler, enfeksiyonlar mikroplar kadın cinsel organının kabusu.

Özel bölgeler için hazırlanan temizleme mendilleri, özel hijyenik pedler pek çok kadının tercihi artık. Tabi cinsel organımızı korumak mikroplarla karşı daha güçlü kılmak için özel gıdalar da tüketmeliyiz. İşte bunlardan en önemlileri..

KIZILCIK SUYU: Kötü bakterileri yok etmek için asidik bileşiklerle doludur.  Koruyu madde içermeyen kızılcık suyu tercih edin.

yoğurt

YOĞURT: Sağlıklı bir cinsel organ için yoğurtta iyi bakteri çeşitleri vardır. ayrıca ph gerekli olan ph için en doğru kaynaktır. Klasik düz yoğurt en iyi seçimdir.

SARIMSAK: Herkes bilir ki sarımsak çok iyi bir mikrop öldürücüdür. Maya mantar enfeksiyonları için çiğ sarımsak kullanabilirsiniz.

BİTTER ÇİKOLATA: Bu habere çok sevineceksiniz.Bitter çikolata iyi bir antioksidandır ayrıca flavonoidler açısından zengindir  Çoğu flavonoid insan bedeninde antioksidan işlevi görmektedir. Bu işlevleriyle oksijen içeren aşırı tepkimeli moleküllerin nötralize edilmelerini sağlayarak hücrelerin zarar görmesini engellemektedirler. Günde küçük bir parçaçikolata daha sağlıklı bir cinsel yaşam getirir.

TAZE SEBZELER VE MEYVELER: Özellikle yeşil yapraklı sebzeler kadın cinsel sağlığı için önemlidir. Haftanın bazı günleri sebze meyve ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.

FINDIK VE YAĞLI TOHUMLAR: Fındık kuruluğu önler, badem, kabak çekirdeği kaşıntıyı önler, adet döngüsünü düzenler ve çinko kaynağı sağlar

Bunu da seversin  Çikolata nasıl yapılıyor? video
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim