VAJİNİSMUS BELİRTİLERİ

Vajinismus Belirtileri 1
Melike
19 Ekim 2018
Yorum Yok

Vajinismus belirtileri herkes için farklı olabilir. Ancak vajinismus belirtileri içerisinde genel olarak cinsel ilişkiye girememe sorunu veya ilişkide oldukça zorlanma vardır. İlişki de panik atak benzeri durumlar yaşama vajinimus belirtisidir. Bu durumda aniden heyecanlanıp kadın vücut kaslarını tanımlayamadığı bir korku ile kasar, vajinal ıslanma sona erer,  kalp atışları hızlanır, nefes alış verişleri artar ve kendini geri çekerek bacaklarını kapatıp eşlerini iterek ilişkiye son verir.

VAJİNİMUS HASTALIK MIDIR?

Vajinismus aslında bir hastalık değil “semptom” yani belirtidir. Aslında bu problemleri yaşayan kadınlar korkudan başka fobileri de yer almaktadır. Bunlardan bir kaçı ise; kan aldırmak, iğne korkusu, karanlık ortamlarda kalamamak ve yalnızlıktır. Biz Türkler’de ise vajinimus  hastalığı tatlı canlı tabirine uyar. Vajinismus belirtilerine sahip bayanlar eşleri ile sevişmelerinden zevk alabilir, hatta kendi başına veya eşinin uyarıları ile orgazm olabilirler. Ancak zaman içinde ilişki denemeleri azalmakta, umutsuzluklar ve sıkıntılar artmaktadır. Denemelerin azalması ile birlikte kişilerin cinsel ilişkiden zevk alması azalmakta ve isteksizlik ortaya çıkabilmektedir. Bu semptomu yenebilmek için ilk etapta jinekolog  tedavisi  şarttır. Vajinismus  tanısı konulduktan sonra da cinsel terapiye geçilmelidir. Çünkü vajinismus profesyonel yardım almaksızın çözümlenemez. Vajinismus tedavisi sonrasında hastalarda yalnızca cinsel korku azalmayacak; jinekolojik muayene olamama, vajinal ultrasona girememe, vajinaya fitil yerleştirememe gibi diğer vajinismus belirtileri de ortadan kalkacaktır.

VAJİNİSMUSLU KADINLARIN RUHSAL HALLERİ

  • AĞIR DEPRESYONA SÜRÜKLENEBİLİRSİNİZ.
  • EŞİNİZE HAKSIZLIK ETTİĞİNİZİ VAJİNİSMUS YÜZÜNDEN BOŞANMAYI DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.
  • VAJİNUMUS HASTALIĞINI ÇÖZEMEYECEĞİNİZE İNANİBİLİR, PES EDEBİLİRSİNİZ.
  • KENDİNİZİ MUTSUZ HİSSEDEBİLİRSİNİZ.

Cinsel ilişki sırasında canı çok acıyan veya daha sıklıkla acıyacağını düşünen kişi kendisini kapatmakta, geriye çekmekte, bacaklarını kapatıp eşini de iterek ilişkiyi bitirmektedir. Bu bölüm içinde vajinismus belirtileri ve değişik görünme şekilleri ayrıntılı olarak ele alınmaktadır. Vajinismus sorunlu bayanların pek çoğu kendi genital bölgeleri ile barışık değildir. O bölgeye kendilerinin veya eşlerinin bakmaları, dokunmaları bile kendilerine hoşnutsuzluk verir. O bölge sanki vücutları içerinde kendilerine ait olmayan, çok özel bir alandır. Hatta sırf bu yüzden genital temizliğini bile korkarak yapan vajinismus hastaları mevcuttur.

Bunu da seversin  Sadece Bir Güneş Yanığı Cilt Kanserine neden olabilir mi?

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim