Vücudumu seviyorum

Annekaz
23 Mayıs 2011
2 Yorum

 

Sıfır beden güzelliği geride kaldı çok ciddiyim, artık kıvrımlı vücutlar moda ha  bir bayan olarak bu bu tabiri kullanmam aslında kendi hemcinsime ihanet bile sayılır ama durum öyle malesef.

Deli gibi kilo vermeye çalışıyoruz,  bilinçsizce sağlımızı tehlikeye atacaklar diyetler yapıyor,  çok sıkışınca ilaçlara sarılıyoruz.  Bu yüzden hayatını kaybeden insanlar var. Obezite güzellikten öte ciddi bir sağlık sorunu hazır gıdalar ve dengesiz beslenme en büyük nedeni Dr Dukan’ın kitabını okuduktan sonra çok yanlış beslendiğimi anladım. Şimdi Dukan’a devam etmiyorum ama bu diyetle çok şey öğrendim.  Şekerli ve yağlı gıdaları çook azalttım, hayatımın çok önemli bir parçası olan ekmeği sadece kahvaltıda tüketiyorum artık eti sebzeyi daha çok tüketiyor meyveyi atıştırmalık olarak görüyorum. Börek , kurabiye ya bir dilim ya da en fazla 2 tane, makarna pilav haftada en fazla 2 kere, yoğurtsuz günüm yok . Çantamda cevizim fındığım kuru üzümüm soframda şekersiz hoşafım 4,5 kilo verdim. Hedefim 8 kiloydu ama yukarıdaki beslenme şekliyle kendimi çok rahat ve mutlu hissediyorum. Ekstra bir çabam yok diyete takılıp kalmak istemiyorum ve vücudumu gerçekten seviyorum. İnternette balık etli ve daha fazlası hanımlar bloglar yazıyor harika fotoğraflar veriyorlar ve bu muhteşem bir şey kendine güven harika bir ruh hali bende hala eksik o ayrı..

33 yaşımda en büyüğü 17 en küçüğü 11 yaşında 3 çocuk annesi olarak kendimi yıpratmak yormak istemiyorum, bir kaç ay önce facebook sayfamda sormuştum ‘yemek için mi yaşıyor, yaşamak için mi yiyorsunuz ‘ diye o zamanki cevabım yemek için yaşıyorumdu ama şimdi yaşamak için yiyorum,  ve bunun sonucu olarak akşam paylaştığım mesajım pantolonlarım artık bol geldiğiydi :)  sanıyorum biraz düşünce yapısını değiştirmekle ilgili bir durum. Hani derler ya önce kafada bitireceksiniz benimki kafada bitti :)

Bunu da seversin  Whatsapp grubu ile 1 ayda 5 kilo nasıl verilir?

Aslında bu durumda annekaz okuyucularının çok payı var diyetin zor geçtiği ilk günlerde hep bunu düşündüm ‘ben bir kere yazdım insanlar okudular nasıl başarısız olurum olmamam lazım’ deyip kendimi hep bu şekilde frenledim ve hedefimin en azından yarısına ulaştım ve gerçekten çok mutluyum paylaşmak istedim. Teşekkürler.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Selda dedi ki:

    Merhaba Annekaz,

    Dukan diyetini sizde uygulamışsınız, bende kitabın siparişini verdim. Elime ulaşınca başlayacağım, diyetten memnun kaldınız mı? benimde sizin gibi vermem gereken tam bir 8 kilom var :)

    • annekaz dedi ki:

      Ben şöyle memnun kaldım , Dukan beslenme tarzımı çok değiştirdi, ikinci aşamayı da yaptıktan sonra sindirim sorunları nedeniyle bıraktım ama kitap size çok şey öğretecektir. Olumlu düşünün bu diyette pek çok kısıtlama var ama aç kalmak yok, sindirim sorunları çekenler sorunu probiyotik yoğurtlarla aşmışlar. 8 kilo çok büyük bir rakam değil bu diyetle verilebilir kolaylıklar ve başarılar dilerim :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim