Yapraklardan el işi çalışmaları

Annekaz
30 Ekim 2010
2 Yorum

Sonbaharın son günlerinde ağaç olan yerde kırmızının sarının her tonunda yapraklar görüyoruz, bu haliyle bile doğa muhteşem görüntüler verirken  yere düşen yapraklarla da kadınlar evlerine güzellik katıyor. Yukarıdaki baskı keten kumaşlar üzerine kumaş boyası uygulanarak yapılmış, biraz daha farklı çeşitlerde uygulanabilirdi ama teknik güzel ..

Bu yaprak çalışması çok değişik kalın yapraklı sert damarlı yapraklar çamaşır sodası içinde kaynatılıyor ve fırça ile temizlenince ortaya iskeleti çıkıveriyor biraz tecrübe edilmesi gereken bir çalışma sanıyorum ama ortaya çıkan çalışma oldukça dekoratif ..

Basit yaprak baskısı bu çalışmayı çocukken her şeyle yapardık yaprakla da çok güzel olmuş çocuklarla birlikte yapılacak basit bir aktive olacaktır.

Yaprakların renklerine hayran kalıp evde yaprak döküntüsüne katlanamayalar kendi yapraklarını yapabilirler turuncu,sarı,kırmızı renklerin kağıt üzerine süngerle uygulanmasından ibaret fotoğraflarda göründüğü gibi  minicik kız bile yapmış biz mi yapamayacağız =)

Bunu da seversin  Kasnakta bebek Battaniyesi nasıl yapılır?
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. belguzaranne dedi ki:

    merhaba yapan arkadaşımız elıne sağlık superler

  2. gülece dedi ki:

    Siteniz çok güzel yeni üye oldum.Bende beklerim
    http://yakamozsaati.blogspot.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim