Yeni nesil kilo vermenin sırrı: Sosyal motivasyon

Annekaz
7 Ağustos 2012
Yorum Yok

reddit Jeremy

Kilolar başa bela hele gençesiniz, istediğinizi giyememek, istediğiniz gibi hareket edememek, çevre baskısı..  daha karşı cins ilişkilerine bile girmiyorum. Çağın vebası diye anılan obezitenin birinci nedeni hareketsiz bir hayat ve sağlıksız beslenme tamam bunu herkes biliyor. Teknolojinin bu kadar geliştiği çalışırken bile bilgisayarın başından kalkılmadığı bir çağda kim derdi ki o bilgisayarla girilen sosyal ağlar sayesinde kilo verilecek.

Bu söylediklerim aslında benim içinde geçerli fakat Reddit bu konuda fenomen olmuş durumda. Reddit dünyanın en kaliteli içeriklerini yorumlarını bulabileceğiniz harika bir kominitedir. İnsanlar bol bol yorum yazıp link verirler ödülleri vs yani temel olarak iyi bir sosyal ağ r/loseit sayfası altında kilo verenler verecek olanlar vermek için yardım alanların yorumlarını fotoğraflarını görebilirsiniz.

Reddit elizabeth

Sadece reddit değil facebook G+ ya da diğer ağlarda bir dünya olmuş göbeğinizi siz eklemeseniz bile birileri etiketliyor. Sonra siz bile kendi fotoğrafınıza şaşırıyorsunuz tabi sizinle beraber bu fotoğrafı gören eş dost akraba da var. Sonrasında eğer bu durum dikkatinizi çekmişse kilo verme kararı alıyorsunuz eğer sessiz sedasız bir kararsa bu pazartesi başlıyor çarşamba bitiyor ama benim gibi sayfasında 14 bin küsur kişiye ben diyete başladım işte Dukan diyeti yapıyorum 63 ile başladım hadi bakalım derseniz daha etkili oluyor. Sizinle beraber diyet yapanlar soru soranlar sizden tecrübeliler yemek tarifi verenler motive edenler… evde bu kadar desteği bulamazsınız ki bizler bi tabak daha ye diyen ısrarcı bir milletiz. Öncesi sonrası fotoğraflar diyet yaparken yaşanan tecrübelerin yorumları da sosyal ağlarda binlerce kişiye ulaşıyor ve belki sizi örnek alıp ben de yapabilirim diyen insanları yerinden kaldırıyor.

Benim durum malum 59,9 ile başladığım diyette 55,6’ya görerek devam ediyorum hedefim 52, ama 50 de benim için hayallerimdeki sınır çok kararlıyım bunun en büyük nedeni çok daha fazla kiloda insanların başardığını görmem tabi gördüğüm örneklerin hemen hemen hepsi sosyal ağlardan bloglardan ulaşabildiğim kaynaklar. Ben de en az 52 ye düşüp inşallah öncesi ve sonrası fotoğraflarımı internet alemi ve takipçilerimle paylaşacağım belki bir kaç kişi de benden feyz alır :))

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim