Alışkanlık Takvimi – Zinciri Kırma 2022 takvimi indir

Annekaz
2 Ocak 2022
Yorum Yok

Yeni bir yıla girerken sözler vermek kolaydır, yapması zordur. Yapılan araştırmalara göre yeni yıla girerken verilen sözler sadece 2 hafta tutulabiliyor. Alışkanlık kazanmak kolay değil ama bunu sizin için daha basit hale getirecek zincir kırma takvimleri var.

Zinciri Kırma takvimleri

Aslında tam olarak takvim demek doğru  olmaz  hedeflerinizi yazdığınız bir poster düşünün. Bu poster üzerinde aylar ve günler var. Diyelim ki  yeni yılda her gün 10sayfa kitap okumak istiyorsunuz. Posterde o günü işaretliyorsunuz ve her kare her gün boş bırakmadan devam etmeniz gerekiyor. Bunun için telefon uygulamaları, ajandalar vs var ama  her zaman görebileceğiniz bir yerde  ve hedefiniz olması daha motive edici.

Alışkanlık takvimi ( Zinciri Kırma)  hangi amaçlar için kullanılır

Zinciri Kırma  ne demek? Bazı alışkanlıkları kazanmak için beyni ve bedeni zorlamak gerek. Hiç bir şey  özellikle kendimiz için iyi olan şeyler öyle tepeden inip tepsilerle bize sunulmuyor.  İyi şeyler için çabalamak zorundayız, bu yüzden bu takvim önemli.

Hedefimize varmak için yaptığımız eylemlere bi tik atmak, ya da renkli kalemle doldurmak görevini yapmanın ve başarıya ulaşmanın bir temsili olarak posterde durur görülebilir bir başarı işareti de bizi motive eder. Sürekli motive kalmak kolay değil işte bu takvim aynı zamanda  bunu sağlıyor.

Ücretsiz Zinciri Kırma takvimleri ( zamansız)

Alışkanlık  kazanmak için sıradan bir takvimi de kullanabilirsiniz fakat bu takvimler hem zamansız yani bastırıp her yıl her zaman kullanabilirsiniz hem de  birden fazla hedef için oldukça uygun.

 

 

 

Sizin için 6 adet zinciri kırma takvimi hazırladım. İlk takvim tam 365 günlük yani bir yıl boyunca hedefiniz ne ise yapıp işaretleyeceksiniz. Kitap okuma, namaz kılma, Kuran Öğrenme, Yoga Spor herhangi bir konuda online ders ne ise..

Bunu da seversin  Örümcek adam yumurta

İkinci Zinciri Kırma takvimim 100 günlük bir hedef ,Yine tek hedef ve amaç için tasarlanmış hedefiniz ne ise yazın ve duvara asın.

Üçüncü zinciri kırma takvimim 30 günlük ben böyle kısa vadeli hedeflerle başlamanızı öneririm.

Dördüncü takvim de 30 günlük bu hedef çok basit ve çocuklar için çok uygun. Çocuğunuzun duvarına asıp adını fotoğrafını üstüne yapıştırabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse: Ona  bir hedef verin mesela günde 10 sayfa kitap okumak gibi ve kendisi işaretlesin.

Beşinci Zinciri Kırma takvimi tam 500 günlük uzun vadeli hedefler için harika bir yöntem. Bir dil öğrenmek için günde 10 yeni kelime öğrenme  gibi.. Neden kalpli işinizi severek yapın diye :)

Altıncı takvim çoklu hedefler için yukarıdaki sıralara siz ne isterseniz yazacaksınız mesela

10 sayfa kitap oku

50 mekik çek

En az bir kişiye yardım et

Odanı topla

Anneni ara

Cilt bakımı yap

Alışkanlık haline getiremediğiniz her şey için bir satır var..

Umarım zinciri kırma takvimlerimi beğenmişsinizdir. Bu konuda yorum yazıp  paylaşırsanız çok mutlu olurum.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim