Amerika’da doğum

Annekaz
19 Şubat 2014
3 Yorum

Günümüzde birçok aile doğum için Amerika’yı seçiyor. Bunun elbette en büyük sebebi Amerikada doğum sonucunda bebeklerinin Amerikan vatandaşı olması. Ancak sağladığı avantajlar sadece bununla da sınırlı değil. Türkiye ve Amerika’daki ofisleri ile bu alanda kurumsal bir hizmet sunan Yeni Bir Hayat Yurtdışı Yaşam Merkezi Amerikan vatandaşlığı dışındaki avantajları şöyle sıralıyor. Çocuğunuz Türkiye’de belirli özel kolejlere yabancı öğrenci kontenjanından sınavsız olarak girme hakkını elde ediyor ve bu okulların sadece yabancı öğrencileri kabul ettikleri özel sınıflarında eğitim görebiliyor. Sınav stresi yaşamadan, dersane ve özel derslerle boğulmadan güzel bir öğrencilik hayatı yaşamak hem çocuğunuzun gelişimine olumlu katkı da bulunuyor, hem de aile bütçenize. Çocuğunuzda sınavlara hazırlanmak için harcayacağı zaman ve enerjiyi spor, müzik ve diğer sosyal aktivitelere ayırıyor.

Amerika'da Doğum Maliyeti

Amerikada doğum ayrıca çocuğunuzun ileri de üniversite sınavlarında da ayrıcalıklar elde etmesini sağlıyor. Birçok üniversite yabancı öğrenciler için ayrı bir kontenjan açıyor. Çocuğunuz yabancı öğrenciler için uygulanan özel bir üniversite sınavı ile bu bölümlere girebiliyor. Bu sınava giren öğrenci sayısı çok daha az olduğu için rekabette çok daha düşük. Şayet çocuğunuz yüksek öğrenimini Amerika’da yapmak isterse oradaki üniversitelere de diğer Amerikalı öğrencilerle eşit şartlarda kabul ediliyor. Amerika’daki üniversitelere ödeyeceğiniz ücrette uluslararası öğrencilere göre çok daha düşük.

Yaz okulları denildiğinde ilk akla gelen ülkelerden birisi Amerika tabii ki. Çocuğunuz özellikle doğduğu eyaletin yaz okullarında da çeşitli indirimler alarak hem İngilizce’sini geliştirebiliyor, hem de güzel bir yaz tatili geçiriyor. Bu sebepten doğum için seçeceğiniz eyalet de ayrı bir önem kazanıyor. California bu alanda en çok imkanları olan eyalet ve Türk aileler tarafından da özellikle tercih ediliyor.

Çocuğunuz ileri de Amerika’ya yerleşmeye karar verirse anne ve babası olarak sizlere ve kendisinden daha küçük kardeşlerine greencard başvurusu yapabiliyor. Böylece sizler de Amerika’ya yerleşme hakkını elde ediyorsunuz.

Bunu da seversin  Bebeklerde uyku düzeni için Momeasy kundakları

En önemli husus çifte vatandaşlık. Çocuğunuz Türk vatandaşlığından hiçbir şekilde vazgeçmek zorunda kalmıyor. Yurtdışında yaşayan birçok Türk gibi çifte vatandaş oluyor.

Amerika’da doğum yapmak için İngilizce bilmeniz veya daha önce Amerika’da yaşamanız gerekmiyor. Şayet yeterli maddi imkanlara sahipseniz ve Amerika turist vizeniz varsa Yeni Bir Hayat sizin için herşeyi planlıyor ve uyguluyor. Amerika’da kalacağınız evin tutulması, havaalanında karşılanmanız, tüm doktor ve randevularınıza eşlik edilmesi sunulan hizmetlerden sadece birkaçı. Amerika’ya vardığınız ilk günlerde alışveriş sıkıntısı çekmemeniz için ilk mutfak alışverişinizin önceden yapılması bile düşünülmüş. Oradaki yeni evinize vardığınızda sağlıklı besinlerle dolu bir buzdolabı buluyorsunuz.

Tüm doktor ve hastaneler titizlikle, ciddi bir araştırma sonucu seçiliyor. Tüm doktorlar konusunda uzman ve deneyimli. Bazı şehirler de doğum uzmanı Türk doktor seçenekleri dahi bulunuyor. İngilizce bilmemeniz hiç önemli değil zira doktorunuz Amerikalı ise Türk bir rehber sizinle doktor randevularına eşlik ediyor, dilerseniz doğumunuza bile girerek size destek oluyor. Hastaneler mutlaka bölgenin en iyileri arasından seçiliyor. Birçok hastane üstün hizmet ödülüne sahip. Doğum süresince hastane de özel oda da kalıyorsunuz, doğum sonrasında bebeğinizin pasaportunu da Yeni Bir Hayat yetkilileri çıkartıyor. Size tek düşen Amerika’nın alışveriş imkanlarını değerlendirmek ve bebeğinize kavuşmayı beklemek.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. KadriyeKutsal dedi ki:

  Çok faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler.
  Ben de Amerika’ da doğum yapmayı düşünen anneler için tecrübelerimi, yaşadıklarımı blogumda paylaşıyorum. Blogumun sizlere yardımcı olmasını umuyorum. Sevgiler.

 2. KadriyeKutsal dedi ki:

  Amerika’ da doğumla ilgili bilmek istediğiniz hersey için ; Annegorevbasinda.blogspot.com

 3. Handan Yolcu dedi ki:

  ABD Houstonda dogum yapmak isteyen ailelere duyuru:
  Full/Tam Esyali Kiralik Daire :

  2 oda, bir salon, bir banyo
  Aylik kirasi $ 1,750 dolar
  Tüm masraflar dahildir (elektirik, su, gaz, ısınma, kablo tv, internet)

  Kiralik evin Adresi:
  5263 Inwood Drive Unit 3A
  Houston Texas 77057

  Alışverişe ve toplu taşımaya yürüme mesafesindedir, Galleria bolgesinin en guzel
  Sokagindadir. Şehir merkezinde ve hastanelere yakındır.

  irtibat icin :
  Handan Yolcu
  Cep : 713- 5040236
  [email protected]
  Tesekkurler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim