Banyoda uzun süreli ve kalıcı temizlik

Annekaz
21 Nisan 2014
Yorum Yok

Banyolar hijyen açısından evin en dikkat edilmesi gereken noktalarıdan birisi. Ev hanımları bu yüzden de hergün mutlaka banyo temizliği ile mutlaka uğraşır. En azından lavabo temizliğini yaparlar..

Çamaşır suyu gibi temizlik malzemeleri zamanla fayans aralarını hem sararttığından hem de derz dolgularını çürüttüğünden fazla kullanmak istemezler. Ama çamaşır suyu gibi de temizlik maddesi olmadığını, çamaşır suyu kullanmazlarda mikropların ölmeyeceğini bilirler..

Banyo temizliği için isterseniz bu yöntemi de deneyebilirsiniz.. 1 yemek kaşığı arap sabunu, bir yemek kaşığı çamaşır sodası, bir çay bardağı sirke, bir tatlı kaşığı boraks katarak ılım suda müthiş bir karışım hazırlayabilirsiniz..

Hazırladığınız bu karışımı püskürtme şişesine doldurarak hem zararlı maddelere ve kimyasal mazemelere maruz kalmadan temzileyebilir ve uzun süre parlak kalmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle güçlü temizlik maddesi diye kullanılan temizleyiciler ağır kimyasallar içerir. Temizlik yaparken maruz kalınan bu zaman zarfı içerisinde teneffüs edilen bu malzemelerin kanser riski taşıdığını sakın unutmayın. Bu yüzden kendi pratik çözümlerini kendiniz üretirken organik ürünleri de tercih edebilirsiniz..

 

Bunu da seversin  Triko elbise ve çizme kombinleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim