Bıldırcın Yumurtasının yararları

Annekaz
15 Ocak 2012
1 Yorum


Çok iddialı bir başlık oldu çünkü hayatımda ilk defa bıldırcın yumurtası yedim çocuklarda öyle. Özellikle çevremde boyu uzamadığı ya da iştahı olmadı düşünülen çocuklara gizliden gizliye yediriliyor. Biraz daha büyük çocuklara sevimli geldiği için haşlanıp kahvaltılarda veriliyor gerçekten çok sevimli bir yumurta :) Bir de gece yatak ıslatma sorunu olan çocuklara yedirildiğini duydum, öksürük ve astım için de sanıyorum kullanılıyor. İnternet çok büyük bir kaynak belki yarısı yalan dolan bu durumda annelerin yorumları önce çıkıyor. Bıldırcın yumurtasının 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat daha fazla demir ve 9 kat daha fazla protein içerdiği iddia ediliyor.

Doğru olduğunu varsayarsak bünyesi yumurtaya alerjisi olmayan çocuklar için harika  bir gıda denebilir. Fazla Proteinin mide ve böbrekleri yorduğunu biliyoruz 2 yaşından küçük çocuklara verilmemesi gerekiyormuş, bünyesi sağlam olan çocuklara ise haftada 2-3 kere deniyor.

Bıldırcın yumurtasını bala süte karıştırıp haftada bir kaç kere içen büyükler öksürüklerine iyi geldiğini söylüyor, Dyt. Şengül Üre’ye  göre bıldırcın yumurtası çocuklarda kansızlık  ve buna bağlı olarak yorgunluk ve algılama sorunlarına iyi geliyor ve bağışıklık sistemini de güçlendiriyor..

Artık her markette var fiyatı da çok uygun diyebilirim çocuğunuz 2 yaşından büyükse bir doktora da danışıp sevimli haşlanmış yumurtalar olarak tek lokmada yutturulabilir, ayrıca keke böreğe salataya hatta süte bile karıştırılıp gizli gizli içirilebilir :)) anneler boyları küçük marifetleri büyük şeyleri çok severler..

 

 

Bunu da seversin  Köpek ekmek..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki:

    bıldırıcın yumurtası ile ilgili bu yazınıza link verdim sayfamdan. izninizle :) bilgi için teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim