Büyük kaybedenler..

Annekaz
25 Haziran 2009
6 Yorum

Şanlı bir çocukmuşumki annem yeme takıntılı bir insan değildi elinde tabakla arkamda gezmez doymadığımı düşünmezdi sağlıklı beslenir abur cubur fazla sokulmazdı eve. Ailede hiç kilolu yoktu taki 2005 den sonraya kadar, babam yaşa bağlı göbek bense hareketsizlik ve git gide değişen beslenme tarzımla beraber azda olsa kilo aldım. İlk zamanlarda çok üzerinde durmadım kullandığım iğne ve ilaçlara suç attım gerçi paylarıda yok değildi :) Yaklaşık 1 ay önce baskülde kendi adıma hayatımın en ağır kilosunu (58) görünce bu böyle gitmez giderse durum fena dedim, O sıralarda Ge-Ce’nin diyetisyeninden aldığı liste vardı kolay göründü bir süre harfiyen uyguladım çok kolay bir liste öğlen başka akşam başka kuşluk başka yemekleri yok ne pişirisen şeklinde bol meyveli , sulu etli tencere yemekli bir diyet ve sonuç çok fark edilmesede 2 kilo kaybettim. Diyet tabiki çok önemliydi benim için beslenme alışkanlıklarında değişim noktası oldu bana daha çok ne yememem gerektiğini gösterdi hiç acıkmadan bunalmadan sadece yememem gerekenleri yemeyerek kilo kaybettim. Azıcık kilo vermeye ne var diyebilirsiniz ama bu benim için çok önemliydi..

Herneyse hayatımdan cipsler tatlılar kase kase çerezler bisküviler masum atıştırmalıklar tamamen çıktı, sulu tencere yemekleri, y0ğurt süt ve bol meyve su daha çok yer aldı arada makarna pilav eh bazen mecburen dışarıda yeniyor o zaman daha et ağırlıklı gıdalar.. Bizimkisi küçük bir kayıp benim için sınır 50, ama büyük kaybedenlerde var. burada öncesi ve sonrası şeklinde pek çok slide var sanıyorum bu bir yarışma burada ise kiloları yüzünden neredeyse ölümden dönmüş bir bayanın büyük azmi ve sonucu var izleyin .. Kilo vermek zor bir süreç en iyisi hazır gıdalara yönelmeden sebze ağırlıklı bir beslenme tarzı sanıyorum.. Bu yolda mücadele eden herkese büyük kolaylıklar diliyorum..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (6)
 1. Ayça dedi ki:

  Çok doğru ve güzel bir dille izlenmesi gereken yolu anlatmışsın, Anne kaz. Listelere bağlı kilo veren sizlere hayranım, ben beceremiyorum :) Hayırlı kandiller…

 2. Bal küpü dedi ki:

  Gerçekten iradeli bir bayanmış resimden anlaşılıyor.

 3. ŞANSLI dedi ki:

  Hayırlı kandiller canım…

 4. iffetin günlüğü dedi ki:

  bu iş çok zor değil aslında, inandıktan sonra farketmeden gidiyor kilolar.
  genlerde önemli tabi.bir forumda Nil Gün'ün kitabından alıntıydı galiba bir fil asla zürafa olamaz diye bir söz vardı..

 5. ANNECİK dedi ki:

  inanamadım görünce…

 6. Anonymous dedi ki:

  şişmanken yüzü daha güzelmiş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.