Buz Lazer Epilasyonu’nun Avantajlarından Faydalanın…

Annekaz
7 Ağustos 2018
Yorum Yok

Epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarında en son teknoloji olan buzlazer bu uygulamalar içerisinde en hızlı ve en acısız olan yöntemdir. Çağımızın epilasyon alanında en modern buluşu olan buzlazer yalnızca bayanların değil, erkeklerin de istenmeyen tüylerden kurtulabilmeleri için en etkin ve sağlıklı yöntemdir.

2009 yılında lazer epilasyonlarına ütüleme epilasyon teknolojisinin uygulanması ile birlikte, bu operasyonlarda hissedilmekte olan acı, ortadan kaldırılmıştır. Ütüleme yeniliğinin mucidi ve üreticisi olan Alman Lasers Firması, 2014 yılında buzlazer teknolojisini geliştirerek, lazer epilasyon yöntemlerine, bambaşka bir boyut kazandırdı. 810 nm dalga boyu içeren bu cihazlar, diade lazer teknolojisi ile tasarlandı. Yapılan bu yeni keşifte, tüylere uygulanan lazer cihazlarının başlıkları, buzdan yapılmıştır. Lazer tedavisi için kullanılan uçlar, daha çok büyütülüp genişletilmiş ve bu sayede seans süreleri yarı yarıya azalmıştır. Buzlazer  teknolojisinin bulunması ile taş masaj konforunda epilasyon işlemleri yapılmaya başlanmıştır.

Buzlazer Avantajları

Buzlazer diğer lazerlere nazaran, daha derinlere inme özelliğine sahiptir. Bunun sonucunda derin yerleşim göstermekte olan kılların köklerine ulaşarak, tedavinin daha etkin olmasını sağlamaktadır. Diğer cihazların göremediği yüz, kol, sırt ve üst bacak bölgelerinde bulunmakta olan ince siyah tüyler, bu makine tarafından görülerek temizlenmektedir. Tüm cilt tiplerinde kullanılmaya uygun bir cihaz tipidir.

Geniş ucu sayesinde epilasyon seansları çok kısa zaman almakta, tüm vücudun kıl ve tüylerden temizlenmesi 35 ile 40 dakika civarında sürmektedir. Ucunun buzdan yapılmış olması, deriye temas anında kişinin kesinlikle hiç bir acı duymamasını sağlamaktadır. Farklı dalga boylarına sahip bir cihaz olduğundan, kıl köklerindeki değişik yapıları yok edebilmektedir. Sabit atışlar yapmayan teknoloji, başlığın deri üzerinde ütü yapar tarzda gezdirilmesi ile işlem görmektedir. Bu nedenle diğer bir adı da, ütüleme teknolojisidir. Farklı uygulamalarda güneşe çıkmak yasak olduğundan, her mevsimde işlem yapılamazken, buzlazer dört mevsimde de uygulama alanı bulabilmektedir.

Diğer cihazlara göre, sadece kılı tahrip etmeye yetecek kadar az miktarda melanin emilir. Hava soğutmalı ve kontakt olan tipleri de bulunmaktadır. Pulse süresi başka cihazlardan daha uzun sürdüğünden, esmer tenli olan kişilerde bile, son derece kaliteli çözümler üretmektedir. Pulse süresinin fazla olması, ince kıllar da etkin sonuçlar alınmasına engel olduğundan, pulse zamanları ayarlanabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Bu şekilde ince tüyler üzerinde de etkin olan, önemli cihazlardır. Kalın ve derin kıllar da etkinliğindeki artış, erkek sırt kıllarında dahi mükemmel sonuçlar vermektedir.

Diğer makinelerin en büyük sorunlarından birisi olan ince tüylerdeki tetiklenmeler, bu makineler ile yapılan operasyonlarda meydana gelmemektedir. İğneli olan uygulamalarda, kıl köklerine elektrik akımı verilmesi ile kılların yok olması sağlanırken, Buzlazer epilasyon, tek tek kıl köklerine uygulanmaktadır. İğneli epilasyon yöntemi, çoğunlukla lazer epilasyonların göremediği beyaz kıllar ve ince tüylerde kullanılan bir yöntemdir.

Bunu da seversin  Türkiye'de kadınlar tüylerinden nasıl kurtuluyor?

Buzlazer Nasıl Çalışır?

Buzlazer epilasyon, lazer ışınları ile kıllara rengini vermekte olan melanin maddesinin etkileşime girerek, kıl üretimini gerçekleştiren kıl köklerinin tahrip edilmesi yöntemi ile çalışmaktadır. Köklerin tahrip olması nedeni ile tekrar kıl üremesinin önüne geçildiğinden dolayı, son derece etkili olan bir yöntemdir. Uzun klinik çalışmalardan sonra FDA tarafından onaylanan yöntem, kıllar konusunda, kalıcı olan sonuçlar meydana getirmektedir. Başarılı bir netice alabilmek için, kişinin kıl yapısına ve cilt rengine uygun olan lazer tipi ve dozunun seçilmesi son derece önem taşımaktadır. Uygulamanın yapılacağı vücut bölgesi, kılın kalınlığı ve rengi tarzındaki faktörler göz önüne alınarak, doğru seçimler yapılmadığı zaman, kalitesiz sonuçlar vermektedir. Bu da ancak konusunda eğitimli, deneyimli ve uzman kişilerin yapabileceği bir işlemdir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Epilasyon amaçlı kullanılan lazerler, diode, alexandrite ve N-yağ olarak ayrılmaktadır. Bu lazerlerin yaymış oldukları enerjilerin dalga boyları, birbirlerinden farklıdır. Epilasyon yaptırmak isteyen kişiler, kesinlikle bir uzmana danışmalı, cilt rengi ve kıl çeşitlerini tespit ettirerek, uygun olan cihazı seçtirmelidirler. Uzman kıl ve tüy yapısını belirledikten sonra, uygun doz ayarlamasına geçilmelidir. Bu aşamadan sonra bir test çalışması yapılmalı ve yöntemin kıllar üzerindeki etkileri incelenmelidir. Tedavilere en iyi yanıtı veren, kahverengi ve siyah tüylerdir. Gri ve beyaz tüyler ise operasyondan etkilenmez. Epilasyon süresi boyunca sir ağda, ağda, iğneli epilasyon, cımbız ve depilasyon aletleri kullanılmamalıdır.

Operasyon Sonrası

Kişiler tedavinin bitiminden sonra, normal günlük hayatlarına dönebilmektedirler. Operasyondan sonraki ilk gün, sıcaktan kaçınılması ve ılık duş alınması tavsiye edilmektedir. Kişi hangi cilt tipine sahip olursa olsun, kış aylarında bile, güneşin zararlı UV ışınlarından işlemin yapıldığı bölgeyi koruma amaçlı, yüksek koruma faktörüne sahip olan bir ürün kullanmalıdır. İşlem sonrasında, yan etki olarak meydana gelebilecek olan kıl köklerindeki ödem ve deri kızarıklıkları, 1 ile 2 saat içerisinde geçmektedir. Cildin aşırı hassas olması durumlarında, bu yan etkiler birkaç gün sürebilmektedir. Buzlazer operasyonları, deri kanserine neden olmaz ve iç organlara hiçbir zarar vermez. Leke yapmadığından dolayı, yaz aylarında dahi uygulaması yapılabilir.

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim