Çene ameliyatı öncesi ve sonrası

Annekaz
28 Temmuz 2016
1 Yorum

Çocuklarınızı çene cerrahisine götürmeyi düşünüyor ya da küçük belki büyük çene sorununuz varsa bu yazıya göz atmalısınız! Ortodonti ülkemizde hala çok da üzerinde  durulmayan biraz da pahalı bir alan estetik kaygılar söz konusu olunca sigorta zaten karşılamıyor ama çene yapısını bozan, gündelik hayatına devam etmesine engel olabilecek çene sıkıntıları varsa sigorta bu ameliyatları karşılayabiliyor.

Bizim hikayemiz Türkiye’den değil ama ilham verici. Ellie Jones 14 yaşına geldiğinde görünüşünden hiç memnun değildi, çenesi 8 yaşında büyümeyi durdurmuş ve dişleri de oldukça çarpıktı ortodontist ve cerrahın ameliyat ve tedavileri sonucu Ellie şimdiki görünümüne kavuştu.

Çarpık diişer ve çene cerrahisi öncesi

 

Ellie ergenlik süreci başlayınca sadece sağlık olarak değil görünüş olarak da çenesinden rahatsız olmuş

Çarpık diişer ve çene cerrahisi öncesiÇenesi 8 yaşında gelişmeyi durdurmuş..

3Ellie yaşadığı değişimden şimdi oldukça memnun, uzun süren bir tedaviden sonra şimdiki görünümüne kavuşmuş.

7

Aylarca sıvı gıda ile beslense de ağrı sızı çekse de Ellie ameliyatından çok memnun.. Türkiye’de de başarılı cerrahlar var fakat ihmal edilen çene ve diş bozuklukları da var.. belki size ilham olur.

4 5

cene ameliyati oncesi sonrasi 4 cene ameliyati oncesi sonrasi 5

 

Bunu da seversin  Yemek yaparken kilo verin!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Emine dedi ki:

    Ne kadar değişmiş çektiği sıkıntılarla değmiş gerçekten işini iyi yapan hekimler sayesinde gerçekten ulkemizde de yapılıyor bu micizeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim