Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Önerileri

Annekaz
4 Aralık 2022
Yorum Yok

Yılın en keyifli zamanlarından biri olan yılbaşı sezonu yine büyük bir hızla yaklaşıyor! Bununla birlikte elbette herkeste tatlı bir hediye telaşı da başlıyor. Peki, bu sene çocuklara ne alacağınızı düşündünüz mü? Biz sizin için çoktan düşündük!

Çocuklar için hediye seçmek her ne kadar eğlenceli olsa da kimi zamanlarda düşündürücü de olabiliyor. Kendini sürekli yenileyen oyun ve oyuncak piyasası ile çocukların günbegün gelişen sosyal çevreleri birleştiğinde, zevkleri ve istekleri de haliyle kısa süre içinde değişebiliyor. Oğlunuz, kızınız, yeğeniniz veya torunlarınız için unutulmaz hediyeler arıyorsanız, tam da doğru yere ayak bastınız. Her yaştan çocuğun zevkine hitap edecek hediye önerilerimiz sizler için geliyor! 

1. Yılbaşında Çocukları Mutlu Etmek için Hediyeler

Aralık ayı, can sıkıcı yaşanmışlıkları geride bırakması ve yepyeni bir başlangıca “Merhaba!” demesiyle yılın en heyecanlı dönemlerinden biri. Geri sayım zamanı gitgide yaklaşırken hummalı hazırlıklar da iyiden iyiye başlıyor. Süslenecek ağaçlar, söylenecek şarkılar, hazırlanacak yemekler… Peki, hediyeler ne olacak? 

Yetişkinlerin bir kısmı bunu kolayca kabul etmese de yıl içinde zaman zaman çocuklar da canlarını sıkacak pek çok olay yaşayabiliyor. Özellikle de yeni okula başlamak, sınavlara hazırlanmak veya büyüdüğünün farkına varmak, çocukların hassas iç dünyasını derinden etkileyebiliyor. Dolayısıyla yeni bir başlangıç için herkes güzel bir hediyeye ihtiyaç duyuyor. Neyse ki çocukları mutlu etmek bu konuda çok daha kolay!

1.1. Evcilik için Hiçbir Zaman Geç Değil

Evcilik oyunları başta hayal gücü olmak üzere çocukların sorumluluk alma, problem çözme ve dil becerilerini pekiştirme gibi konularda gelişmelerine yardımcı oluyor. Üstelik ev kurma ve karakter yaratma süreçleri çocuğun öz güvenini de destekliyor. Bu nedenle yaşı fark etmeksizin her dönemde çocuğunuzun evcilik oyunlarına yönelmesini destekleyebilirsiniz. Beymen’in çocuklara yılbaşı hediyesi önerileri arasından evcilik için en uygun oyuncakları seçmek ise adeta, sizin için de bir “çocuk oyuncağı!” 

Mesela, evcilik oyunları için mutfak malzemeleri ve bebeklere göz atabilirsiniz. Gerçek hayatı olabildiğince yansıtan mutfak malzemeleri, çocuğun evcilik oyununa kendini kaptırmasını ve keyif eşliğinde gerçek yaşam tecrübelerini derinleştirmesini sağlayabilir. Bu tarz oyunlarda bebekler evin çocuğu rolünü üstlenirken, peluş oyuncaklar ise evcil hayvan rolüne bürünüyor. Sizce de çok masumane ve aynı zamanda gerçekçi değil mi? 

1.2. Yeni Başlangıçlar

Oyun yaşını yavaş yavaş geride bırakan çocuklar için hayattaki yeni başlangıçlarında daima yanında olduğunuzu hissettirecek hediyeler seçebilirsiniz. Ona her zaman eşlik edebilecek yeni bir sırt çantası, ayakkabı, kalem, saat, bileklik gibi eşyalar ve dokunaklı bir not, yetişkinliğe adım adım yaklaşan çocuklar için yıllar boyunca değerini koruyacak bir hediye olabilir.

2. Çocuklara Yeni Yıl Sevincini Yaşatacak Hediye Önerileri

Çocuğa yeni yıl sevincini coşkuyla yaşatacak hediyeler için onun yıl içinde neler istediğini gözden geçirmekle başlayabilirsiniz. Bunlar kaykay, bisiklet ve scooter gibi spor aktivitelerini destekleyici ürünler de olabilir. Beymen yılbaşı hediyeleri arasında onu çok mutlu edecek tüm bu hediyeleri ve çok daha fazlasını bulmanız mümkün! 

Bunu da seversin  Anneye hediye

2.1. Kaykay

Ergenlik dönemindeki bir gence hediye seçerken daha farklı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Çocukların bu dönemde kendilerine özgü film ve müzik zevkleri ve yeni yeni hobileri olabiliyor. Bu dönemde hemen her çocuk kaykay sürmeye ilgi duyabiliyor. Üstelik aklınızda oluşması muhtemel tüm endişeler bir yana, kaykayların çocuklar için faydaları da yok değil. Örneğin;

  • Çocukların ergenlik çağında başa çıkmakta zorlandıkları stres seviyesini dengelemek
  • Kaykay parklarında yeni bir sosyal çevre kurmalarını sağlamak
  • Düzenli kaykay antrenmanları sayesinde kardiyo egzersizleri yapmalarına olanak tanımak
  • Etrafı keşfetmelerine, daha koordineli olmalarına ve sabırlarını geliştirmeye destek olmak

2.2. Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf makinesi ve bir fotoğraf albümü, her yaştan çocuğa hediye edilebilecek anlamlı hediyeler arasında yer alıyor. Nitekim çocuklar, yaklaşık üç yaşından itibaren fotoğraf makinesi kullanmak için verilen komutları yerine getirebiliyor. Küçük yaşlardan itibaren genellikle bir yetişkin davranışı olarak addedilen fotoğraf çekme eylemini gerçekleştirmesi, çocuklara hem öz güven hem de yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Bunun için Polaroid makineleri ise gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

3. Çocuklara Özel Hediye Seçenekleri Beymen’de!

 

Her çocuğun farklı bir karakteri ve dolayısıyla farklı zevkleri bulunuyor. Haliyle onlar için hediye seçerken bunu daima göz önünde bulundurmalısınız. Çocuklara yılbaşı hediyesi seçiminizde film, kitap veya çizgi film zevklerini düşünmek, doğru hediyeyi bulma konusunda size ilk elden yardımcı olabilir. 

3.1. Harry Potter Temalı Hediyeler 

Acaba Harry Potter kitaplarından ve filmlerinden hoşlanmayan çocuk var mıdır? Sanmıyoruz! Hediye alacağınız çocuğun kendisini Harry Potter’ın büyülü dünyasında hissetmesi için ona bir asa, karakter figürleri veya görünmezlik pelerini hediye edebilirsiniz. Bunun yanı sıra karakterlerin kullandığı atkı, kravat, şapka veya gözlük gibi aksesuarlara da göz gezdirebilirsiniz. 

3.2. Oyun Konsolu

Oyun konsolu, neredeyse her yaştan insanın hayır diyemeyeceği hediyeler arasında ilk sıralarda gösterilebilir. Sanıyoruz ki buna katılmayan yoktur. Her yere taşınabilen küçük oyun konsolları, televizyona bağlanan büyük modeller veya Tetris’i andıran nostaljik modeller arasından, hediye vereceğiniz çocuğun zevkine en uygun konsolu seçebilirsiniz.

3.3. Lego ve Yapı Oyuncakları

Klasik legolar veya manyetik lego setleri çocukların hayal gücünü, düzen becerisini ve tahammül gücünü artırmaya destek oluyor. Bu oyuncaklar neden her dönemin vazgeçilmezi, anlamak pek de güç sayılmaz doğrusu. Çocuklar ve hatta daima çocuk kalanlar için koleksiyon ürünü olan lego hediyelerini tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz. Bizce seçenekleri gördüğünüz an, bir tane de kendinize almak isteyeceksiniz. 

Çocuklara yeni yıl sevincini doyasıya yaşatacak birbirinden güzel yılbaşı hediyelerini sayısız alternatifle Beymen’de bulabilirsiniz. Seçenekler arasında karar vermek için acele edin!

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim