Çocuklara düz ayakkabı giymesi nasıl öğretilir?

Annekaz
21 Mayıs 2014
Yorum Yok

pinkshoe_onwhite2

Bazı çocuklar için ters düz ayakkabı kavramını öğretmek zor olabiliyor, bu gözlemlediğim kadarıyla zeka ile ilgili bir durum değil erkek çocukların daha geç öğrendiğini düşünüyorum mesela yine üstüne basa basa söylüyorum zeka ya da öğrenme güçlüğü ile ilgili bir durum değil sanki biraz daha görsel bir durum.

Yine de bu konularda desteklemek isterseniz; çocukların dikkatini, görsel becerilerini ve öğrenme becerisini geliştiren bilimsel bir oyun var. Oyunun adı MentalUP Eğitici Zeka Oyunu. Bu oyunu düzenli kullandırabilirsiniz. Pedagojik ürün sertifikası da var. Günde 20 dk oynar, hem eğlenir hem becerilerini geliştirir.

Peki, çocuklara düz ayakkabı giymesi nasıl öğretilir? işte size bu konuda yardım edecek bir fikir..

Çocuklar ayakkabılarını giyerken anneler babalar zor duruma da düşebiliyor düşünün bir yere gitmişsiniz çocuk ayakkabısını kendi başına giyerken ters giyiyor  siz giydirseniz belli bir yaştan sonra zaten yapılmaması gereken bir durum..sessiz ve derinden gergin anlar yaşayabiliyor. Aslında çocuklara ters düz ayakkabını kavratmak hiç zor değil.

Sevdiği bir çizgi kahramanın stickerini alın ve makasla ikiye bölün, ayakkabının içine göreceği şekilde sağ sol şekilde yapıştırın işte size tek kelime ettirmeden çocuğunuza düz ayakkabı giymeyi öğretecek yöntem. Çocuk ayakkabı modelleri içine uygulanabilecek sevimli çıkartmalar size çok yardımcı olacaktır.

tumblr_m6z1syncc71r2t7v6

Aslına bakarsanız yurt dışında bunun için sağ sol özel stickerlar satılıyor ama dediğim gibi özellikle tanıdığı bir kahramanın stickerini puzzle gibi birleştirmek hoşuna gidecektir. Bu şekilde kolayca düz bir şekilde ayakkabı giydirilebilir..Toddler-Shoe-Sticker

Bunu da seversin  Sevimli şapka modelleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim