Dermaplaning hakkında bilmeniz gereken her şey

Annekaz
12 Ekim 2021
Yorum Yok

Lazer epilasyon veya dermaplaning gibi büyük  işlemi yapmadan önce cilt bakım uzmanına görünmek mantıklıdır. Amacınız parlak bir cilt ise dermaplaning harika  bir fikir olabilir.

Dermaplaning, yüzdeki şeftali tüyü kıllarının yanı sıra cilt yüzeyinde biriken ölü deri hücrelerini nazikçe kazımak için uygulanan bit yöntemdir.

Dermaplaning nasıl yapılır?

İlk olarak,  cilt bakım uzmanı danışanın yüzünü temizler  bu genel bir cilt bakımı da olabilir mini bir cilt bakımı olabilir,  bir sonraki adım, bir neşter veya dermaplaning aleti ile cildinizin yüzeyi boyunca nazikçe kazıma işlemini  yapmaktır.  Cildiniz kesilmez yada delinmez nazikçe alovera gibi doğal bir kayganlaştırıcı ile kusursuz şekilde traş edilir. Sonrasında uygun serum ve vitaminlerle cilt beslenir.

Dermaplaning  faydaları nelerdir?

Uzman dermatologlara göre  Dermaplaning yüzeydeki tüyleri ve ölü deri hücrelerini kaldırarak mat bir cildi aydınlatmaya yardımcı olabilir. Diğer eksfoliyasyon türlerine benzer şekilde dermaplaning, cilt bakım ürünlerinizin çok rahat şekilde cildinize ulaşmasını sağlar.

Dr. Chimento, insanların cildinin daha genç görünmesini istediklerinde dermaplaning prosedürüne tercih edebileceklerini belirtirken Dermaplaning, kırışıklıkları, ince çizgileri , akne izlerini ve UV cilt hasarını gidermeye faydalı olduğunu belirtiyor.  Yağ tutan ve gözenekleri tıkayabilen küçük tüyleri almanın da insanların sivilcelerden kaçınmasına yardımcı olduğunu ekliyor.

Bir başka avantaj da, makyajın tüysüz cilt üzerinde daha iyi uygulanmasıdır. Dr. Chimento, ayrıca, bu prosedürün derin cilt eksfoliasyonu arayan hamile kadınlar için harika olduğunu da ekliyor.

Dermaplaning güvenli midir?

Dermaplaning nispeten güvenlidir ve çoğu cilt tipi tarafından iyi tolere edilir. Dr. Chimento, dermaplaning uygulamasının hassas cilde sahip kişiler ve derin bir peeling  istemeyenler  için harika bir seçenek olduğunu söylüyor. Yine de iltihaplı akne, rozasea, egzama, sedef hastalığı veya diğer aktif cilt tahrişiniz varsa, Dr. Chimento ve Dr. Robinson’a göre bu prosedürden uzak durmanız akıllıca olacaktır.

Bunu da seversin  Bu yöntemle cildiniz pırıl pırıl olacak

Dermaplaning ve mikrodermabrazyon nasıl farklıdır?

Mikrodermabrazyon, cildin yüzeyini zımparalamak veya parlatmak için ince kristallerden oluşan  elmas uçlar kullanır, dermaplaning ise küçük bir tek bıçak kullanır. Cildi delmez kızartmaz ağrıya da kanamaya neden olmaz.

Dermaplaning ile yüzü traş etmek tüyleri kalınlaştırır mı?

Miami’deki Riverchase Dermatology’de kurul onaylı bir dermatolog olan Annie Gonzalez, MD’ye göre, tıraş olmak saçın büyüme oranını, rengini veya kalınlığını değiştirmez. Tıraştan sonra saç kökleri derinin altında büyümeye devam eder.

Tıraştan sonra, tüyler künt bir uçla yeniden uzar ve tipik olarak kaba ve kalın bir his verir, bu nedenle bazen daha kalın görünebilir. Ayrıca, güneş ve diğer kimyasal maruziyetler henüz yeni kılları yıpratmadığı için  daha koyu veya daha kalın görünmesini normal. Bu nedenle, tıraştan sonra saçın daha kalın çıktığı efsanelerden biridir, diyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim