Erkeklerin ciltleri neden güzel?

Annekaz
4 Haziran 2021
Yorum Yok

Cilt bakımı meselesi kadınlar arasında derin bir sohbet konusudur, hele iş kadın erkek cildini karşılaştırmasını gelince emin olun söyleyecek çok sözümüz var.

Kadınların sabah akşam cilt bakımı yaptığı, dünyanın parasını harcadığı ciltleri neden daha çok sorunlu da erkekler sadece yüzlerini yıkamalarına rağmen neden daha  pürüzsüz ciltlere sahip  olabiliyorlar bunun bir kaç nedeni var..

KADINLAR DAHA STRESLİ

Stres cilt için hiç iyi değildir ve kadınlar erkeklere göre daha streslidir. Adet dönemleri, toplumsal baskı, doğum, hamilelik çocukların sorumlulukları yoğun stres nedenidir. Sürekli stres ciltte patlar.. elinizden geliyorsa takmayın rahatlayın..

DOĞUM 11 YIL DAHA YAŞLI GÖSTERİR

George Mason Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre doğum yapan kadınlar 11 yaş daha yaşlı gösteriyor. Ayrıca hamilelik de büyük stres nedeni olabilir..

ERKEKLERİN DERİSİ DAHA KALIN

Erkekler ergenlikten sonra derisi yaşıt kadınlara göre % 25  daha kalındır bu 40 yaşların sonuna  kadar böyle devam eder yaşlandıkça deri incelir ve kırışmaya başlar ama bizim  derimiz hep aynı incelikte kalır ve erkeklerden çok erken kırışmaya başlarız. İyi haber erkeklerin kırışık derinliği genelde daha derindir..

TESTESTERON SEVİYELERİ FARKLIDIR

Yüksek Testesteron yaşlanmayı geciktirir, ve erkeklerde bol bol vardır. Kadınlarda da  Östrojen yaşlanmayı geciktirir ama testesteron ile yarışamaz.. üzgünüm.

MENAPOZ YAŞLANMAYI HIZLANDIRIR

Menapoz döneminde hormon kaybı hızlanır, vücudumuz eskisi kadar kolajen üretmez bu da cildin elastikiyetini azaltır. Kadınlar ve erkekler farklı yaşlanır genetik elbette çok önemli bir faktör ama cilt bakımı, beslenme biçimi, hayatı nasıl alıp kucakladığınız bile cildiniz için çok önemli  detaylar.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim