Fabrika yapımı oyuncaklara sanatçı eli değerse!

Annekaz
3 Aralık 2014
Yorum Yok

Barbie bebeklere alışığız son yıllarda Barbie bebekleri üreten firma çok sevilen sinema filmlerinin yıldızlarının ünlü şarkıcıların bebeklerini yapıyor, daha doğrusu yapmaya çalışıyor. Mesela Açlık Oyunları’nda oynayan Jennifer Lawrence Katniss karakteri yapıldı en son muhteşem bir bebek ve koleksiyon ürünü olarak çok pahalı ama Katniss’e ne kadar benziyor? O hava o endam var mı yok Noel Cruz bundan yola çıkarak çok iyi paralar ve şöhret kazanan bir ressam.

Oyuncak firması yeni bir koleksiyon bebeği çıkardığında satın alıyor yüzündeki fabrika boyasını silip makyajı renklendirmeleri gölgeleri hatta mimikleriyle yeni bir bebek yapıyor. Kıyafetleri ve saçlarını değiştiriyor yani candırılmaya çalışılan gerçek kişinin  yüzünü bebeğe yansıtıyor, kırışıklar bakışlardaki karakter ve duyguya kadar..ve sonra satışa sunuyor..

Böyle çok çalışması var Noel Cruz’un sitesini ziyaret edebilir instagramdan takip edebilirsiniz. Özel günlerde sayılı bebeklerini de ebay dan açık artırma ile satıyor tabi alabilirseniz :D

Noel Cruz’un çok beğendiğim bir kaç çalışmasından fotoğraf galerisi hazırladım daha fazlası için sitesini ziyaret edebilirsiniz. Çok cömert bir sanatçı çoğu zaman zaman adım adım neler yaptığını yayınlıyor…

Bunu da seversin  Tükenmişlik sendromu ve erteleme hastalığı ile ev temizliği!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.