Kadınlar tribüne kızlar dışarı mı?

fenerbahçe kadınlar
Annekaz
20 Eylül 2011
9 Yorum

fenerbahçe kadınlarBiliyorsunun alınan kararla artık seyircisiz maç oynanmayacak, bu ceza yerine kadınların tribünleri dolduracağı bir düzenleme yapıldı. Artık seyirci cezası yerine rakımlara kadın taraftar cezası veriliecek :) eh yani işin bir de bu kısmından balmak var. Şaka  bir yana güzel bir uygulama ücretsiz olarak kadın  kadına maça gitmesi harika olacaktır.

Fakat kararda şöyle bir laf geçiyor kadınlar ve 12 yaş altı çocuklar, Şimdi benim iki tane kızım var. Biri 13 yaşında diğeri 12’sine girmek üzere bu demektir ki kızlarımla maça giremeyeceğim. Anladığım bu haliyle 12 -18 yaş arası genç kızlar maça da giremeyecek demek. Şimdi ben ne anladım bu işten, hayır yanlış anladıysam düzeltilsin. Bu ayrıntı bir yana Kadınların maçlara ilgi göstereceğini düşünüyorum yapılan kötü esprilerde olduğu gibi stad önünde bardakta kısır, çubukta sarma, mantar kurabiye kesinlikle satılmaz, kadınlar maça örgüleriyle dantelleriyle gelmez. Elbette renk katacağız takım renklerimizde tütü giyip omuzlarımıza tüylü otrişler atıp takım renklerimize makyajlar yapacağız. Ama ‘ana avrat’ küfürler hakaretler şiddet gösterileri görmeyeceksiniz bu arada Twitter bu başlıklarla yıkılıyor :)

 

Lale Elmacioglu

Hakeme sinirlenrsnz sahaya ruj, topuklu ayakkbi firlatabilirsnz serbst! Nasilsa ceza alinrsa yine erkeklr izleyemeyck heheh☺
Chilek
“hakem maçı düzgün yönetirse iç çamaşırlarımızı sahaya fırlatacağız” pankartını açarsak çok temiz maç olur bence.
birol akbaba

yarınki cezalı maçta beni tribünde oğlum temsil edecek. kendisine bunun okuldan farklı olarak ciddi bi iş olduğunu söyledim

Onur İnal

kızlar; yarın kulağınızın 3/4’ü dışarıda olsun, “sarı” diye bağırdık mı karşılığını isteriz! (=
Dorukhan Özsoy

İyi düşünün kızlar yarın aynı formaları giyip pişti olmakta var ? ,
Emre Aybars “Biz dolma sararız , hep ucuzluk ararız,hakem düzgün düdük çal, saçını başını yolariz”,
Gürkan Güler

Barlar, gece kulüpleri, plajlar… Hepsine alışmıştık ama stadyumları da ele geçirecekleri aklıma gelmezdi.
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (9)
 1. kevser dedi ki:

  “Kadın” kelimesi ile kastedilen şey cinsiyet, (kadın ve erkek). Kızlarınız nasıl ki kadınlar tuvaletini kullanıyorlar, sadece kadınların alındığı maça da elbette gidecekler. Cinsiyet açısından baktıgımızda kızlarınız da birer kadın. Ama aynı anlama gelse de “Kadınlar ve 12 yas altı çocuklar” yerine “Kadınlar ve 12 yas altı erkek çocuklar” yazılsa daha düzgün bir cümle olurmuş.

  Bayan, kadın, kız, kelimelerinin anlamları yerine göre çok degisiklik gösterebiliyor. “Kız” kelimesinde tabi ki bir yaş göndermesi var. (Siz 18 olarak algılamışsız sınırı) Ama mesele söz konusu ayrımın sadece o noktada kalmaması. Yaşın ilerlemesi ile cinsellikle ilgili bazı olgunlaşmaları da içeren kavramlar bulaşıyor kelimeye. “kız-kadın” arasındaki eşik işte bu. Bu eşiğin tam olarak hangi noktaya kurulduğu sorusunun ise tek bir cevabı yok. “Evli ya da bekar”, “Cinseliğe bulaşmış ya da hiç bulaşmamış”, ya da belki “bakire veya değil” eşiği . Bu eşiğin aşıldığı bilgisi dil üzerinden deklare edildiğinde aynı kişinin bir anda başka bir gözle görülebileceği mesajı da iletilmiş oluyor. Ve işte bu yüzden biz de birbirimize kadın diyemez oluyoruz; tanımı gereği zaten kirlenmiş olan kadın kelimesi, onu taşıyacak herkesi de kirletme tehtidinde bulunuyor. Biz de göz göre göre sevdiğimiz ya da gözümüzde küçük olan birilerine bunu konduramayacağımız için alternatif ‘bayan’a meylediyoruz. Geçen sene Basketbol Federasyonu’nun bundan sonra Bayan Basketbol Takımı yerine Kadın Basketbol Takımı ifadesini kullanacagı duyuruldu. Sonra ortalık birbirine girdi. Anlayacağınız Annekaz Hanım, bu tartışma daha çoook uzar gider. Belki siz de bir yazıyla değinirsiniz.

  Not: konuyu ararştırıken http://www.bayandegilkadin.com adresine rastladım. İkinci paragrafta alıntılar yaptım.

  Kevser

  • annekaz dedi ki:

   Bay-bayan, karı koca, kadın kız..her bir kavramda birilerini rahatsız eden noktalar çıkıyor bir erkeğe bay deniliyorsa bayana, bayan demenin sakıncası? karışık mevzu :)

 2. sefa dedi ki:

  harikaaa olurrrr ;)) Turubunler senlenir, butun mezvsimin moda renkleri turubunlerde harikaaaa

 3. İNCİ dedi ki:

  anne kaz o sınır sadece erkek çoçuklar için geçerli 12 yaş üstündeki erkek çocuklar alınmıyor sen kızlarınla gidebilirsin.

 4. leyla dedi ki:

  ya bişiy sorucam şimdi tff kadınlar ve 16 yaşındaki çocuklar bedava maç diyor diğer takımların’da ayrıyetten şimdi çıktı.Ya ben 18’yaşındayım koyu fenerliyim maça gidemicekmiyim şimdi ben acaba?…Yoksa bu 16 yaşındakiler erkeklere mi geçerli?Bu Konu hakkında aydınlatırsanız sevinirim çok acaba?…

 5. leyla dedi ki:

  Süpersinizzzzzz yarın inşallah gidiyorummmmm maçaaa :):)

 6. furkan dedi ki:

  bu yapılanları doğru bulmuyorum seyircisiz demek seyreden kimse olmayacak demektir kadınları ve çoluk çocuğu insandan saymıyoruz diyede nitelendirilebilir ayrıca bu yapılan eşitlik ilkelerine aykırıdır mahkemeye verilse dava kazanılabilir zamanım olsa manevi tazminat davaları açar uğraşırım pozitif ayrımcılık diye diye işin suyu çıkarıldı kadınlar erkeklere düşman edilmek isteniyor ve başarılıda oluyorlar yıl sonuna kadar 16 kadın çalışanımı işten çıkartma yerlerine erkek eleman alma kararı verdim hayırlı olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim