Malezyalı kadınlar ‘haklı’…

ilk gece
Annekaz
8 Haziran 2011
2 Yorum

ilk gece

Malezya’da kurulan itaatkar kadınlar kulubü ile ilgili haberleri okumuşsunuzdur. Kadın kocasının fahişesir yok efenim çok eşlilik pek güzeldir söyleminde açıklamaları vardı.

Açıklama çok çirkin yada bize böyle yansıtıldı ama ilk kısmına hak vermemek elde değil. Kızlar çocukluktan itibaren uyarılarla yetiştiriliyor ‘doğru düzgün otur’ en basiti, adet görmesi sağlıklı bir kadın olacağına dair güzel bir işaretken bir sır gibi saklanır kendi cinselliğinden utandırılır.

Pek çok bölgede öpüşme sevişme kavramları evlilikten önce tam olarak kavranmaz daha vahimi ise  evlilikten sonrada kavranamaması.. Halbuki sağlıklı bir evlilik için belki de cinsel hayat en önemlisi tamam eşlerinizin fahişesi olun çok çirkin bir betimleme olabilir ama en azından sağlıklı bir cinsel hayat eşlerin sadık kalmasının bir parçası. Şöyle bir örnek vereyim size bir tanıdığımız yıllarca evli  kaldığı eşini boşuyor ama evi terketmiyor yani o evde kahvaltısını yapıyor yemeğini yiyor çamaşırı yıkanıyor ütüsü yapılıyor ama o adam cinsel açıdan bekar gibi yaşıyor. Kadın da bunu kabul etmiş bir iki yıllık dava değil uzun süredir böyle . Adamın onu tamamen bırakmamasının nedeni sadece çocuklarının annesi olduğu için değil yuva sıcaklığını o evde bulduğu için,  ama ya gerisi..

Türkiye’de vajinusmuş çok yaygın kadınların cinsel soğukluğu kum gibi sadece bu işi basit istatistiklerle kadınların sırtına yüklemek çok kolay toplumsal yargılar kadına bakış açısı da çok önemli.  Hangi dinden hangi kapalı toplumdan olursa olsun sağlam bir cinsel eğitime ihtiyaç var. Ülkemizde bir ‘Nataşa’ piyasası varsa bu sadece güzel olmalarından değil..Malezya’da boşanma oranı çok yüksek dini açıdan muhafazak kadınlar bu işe çareler ararken çıkmış bir sonuç.. tu kaka demeden önce altında yatan nedenleri belki oturup düşünmek lazım..

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Azura dedi ki:

    Böyle bir olayı ben de duymuştum. Bi tanıdığımın yakını yaşamış bu durumu. çift boşanmış ama aynı evde yaşamaya devam etmişler. Çocuklar etkilenmesin diye. ama 2side yapmak istediklerini yapmış dışarda. şimdi çocuklar kocaman oldular büyüdüklerinde söylemişer boşanmış olduklarını. Bu da değişik bir yöntem. Emin olamadığım için birşey diyemem ama sanki sağlıklıymış gibi duruyor.

  2. bilgi dedi ki:

    blog yazarlığı ile bazen haddinizi aşan söylemlerde bulunuyorsunuz nasıl olurda bunda haklı taraflar arar ve hoş göstermeye çalılşabilirsiniz siz kadın değilmisiniz? bu söylemlerinizin altında inanın ard niyet arıyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim