Kalıcı oje nedir? Kalıcı oje nasıl çıkartılır?

Annekaz
2 Haziran 2019
Yorum Yok

Ellerine önem veren ve sürekli bakımlı görünmek isteyen hanımların son yıllardaki tercihi kalıcı oje; peki kalıcı oje nedir nasıl uygulanır? Kalıcı oje nasıl çıkartılır? Kalıcı oje tırnağa zarar verir mi? Kalıcı oje ile abdeste alınır mı? Ankara’da kalıcı oje randevu nereden alınır?

KALICI OJE NEDİR?

Kalıcı oje son teknoloj ile üretilmiş aslında jel olan bir kaplama malzemesidir. İçinde aseton ya da sağlığa zararlı maddeler bulunmaz normal ojeden çok daha masumdur.

KALICI OJE EVDE YAPILIR MI?

Çok sevdiğiniz kalıcı ojeleri evde yapabilirsiniz ama bunun için özel olarak tasarlanmış UV lambaya ihtiyacınız var. Kaliteli kalıcı ojeler de normal ojelere göre pahalıdır, dikkatli manikür ile salon kalitesini yakalayabilirsiniz ama iyi bir manikürcü gibisi yoktur.

KALICI OJE NASIL ÇIKARTILIR?

Kalıcı ojeyi çıkartmak kolay değildir. Normal aseton işe yaramaz, salonlarda kalıcı oje özel makine ile üst tabaka soyularak çıkartılır bu çok kısa süren bir işlemdir. Eğer tırnağınızda jel ile beraber kalıcı oje varsa zaten mutlaka uzman bir salona gitmelisiniz. Bu işi en iyi yapan yerlerde hem kalıcı ojenizi yaptırabilir hem de çıkarttırabilirsiniz. Evde çıkartmak zorunda kalırsanız asetonu bir pamuğa dökün, aluminyum folyonun içine koyun ve tırnağınıza sarın bu şekilde 15 dk bekleyin. Bir bistürü ya da törpü ile üst kısmı kazıyarak çıkartın bu işlemin garantisi yok ama bazı kalıcı oje markaları bu şekilde çıkıyor.

KALICI OJE İLE ABDEST ALINIR MI?

Bu konuda pek çok soru var işin mantığı ve pratiği ve benim uyguladığım ve içimi rahat ettirecek yöntem işlemi abdestli iken yapıp normal namaz abdesti ya da gusül abdestini bu oje üzerinden yapmak. Din alimi değilim herkesin inancı ve yöntemi kendine bu yöntemi destekeleyen hocalar da var olmaz diyenler de karar sizin. Ben düzenli namaz kılmaya çalışan birisi olarak bu yöntemi kullanıyorum. Kalıcı oje altına hava ya da su geçirmez.

Bunu da seversin  Kedimizi kısırlaştırdık - Ankara

KALICI OJE TIRNAĞA ZARAR VERİR Mİ?

Kalıcı ojeler içerisinde aseton yoktur tırnağın yapısına kimyasal olarak zarar vermez. Uzun süre normal oje kaldığınızda tırnağınızda sararma görürsünüz kalıcı ojede bu olmaz. Tek zararı tırnaktan çıkartırken yapılacak yanlış işlemler olabilir Kalıcı oje zayıf tırnaklar için harika bir tedavi yöntemidir. Kuruyan kuruyan dış etkenlere karşı dayanıksız olan tırnaklar kalıcı oje ile adeta bir zırha sahip olur. Tırnak yiyenler de jel ile beraber kalıcı ojenin çok faydasını görür.

ANKARA KALICI OJE RANDEVU

Ankara’da kalıcı oje ve jel tırnak için
https://www.instagram.com/malikasaglikguzellik/ adresinden randevu alabilirsiniz. Tırnak yiyenler için özel tedavi yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim