Kitap Mim: İletişim çalışmalarına giriş

Annekaz
28 Ocak 2009
5 Yorum


Sevgili Sibella beni mimlemiş en yakınızındaki kitabın 161. sayfasının 5. kelimesini yazmamız gerekiyor..Benimki sıkıcı gelebilir İletişim çalışmalarına giriş.John Fiske’nin yazdığı Süleyman İrvan’ın çevirdiği mesleki bir kitap ,İletişimle ilgisi olsada Kültürel okuma dahilinde bir kitap..161. sayfanın 5. cümlesi..

“Öyleyse mitin nihai anlamı, mitin anlatısal ya da dizimsel yapısında yatmaz, çünkü keşif gezileri ile gerçek av olayları göreceli olarak yüzeysel süslemelerdir ve yeniden anlatımı gerektirmezler”

:D

Bunu da seversin  Harika bir sürpriz
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. LezzetHane ( Buket ) dedi ki:

  Selam Anne Kaz Bahsettiğiniz kitabı henüz okumadım ama Süleyman İrvan benim üniversitedeyken hocamdı (Gazi İletişim Fak.) Yazar John Fiske tam olarak öyle mi demiş bilmem ama bu cümleler tam bir Süleyman İrvan klasiği :) Dolambaçlı, uzun ve düşündürücü :)

 2. Anne Kaz dedi ki:

  Ben Gazi Ü mezunu değilim ama kitabı okumak zorunda kaldım ( OKUMAYA ÇALIŞIYORUM) deyim..yanımda aynı hocadan ders almış bir arkadaşım var o da size hak veriyor :)

 3. Anonymous dedi ki:

  Merhaba ben de yakın bi zamanda aynı kitabı okudum hatta sizin dediğiniz gibi okumaya çalıştım:)
  Bir iletişim mezunu olarak merak ettim de, acaba iletişim mezunu musunuz ya da bu alanda mı çalışıyorsunuz?
  Melek Çoban

 4. Anne Kaz dedi ki:

  malesef değilim, fakat bir yayın kuruluşunda çılışıyorum editörlükte yaptığım için haberde algıda seçicilik sorunu yaşayabiliyorum. Başka bir iletişim öğretim üyesi arkadaşımın yanında vardı bunu tavsiye etti bir kaç gün boyunca göz attım fakat okuması zor bir kitap bazı yerleri çok etkileyici de olsa zor..kısaca İletişim böyleyse zormuş :)

 5. Anonymous dedi ki:

  pratikte basit bir iletişim sistemi içinde olduğumuzu sanıyoruz ancak teorik olarak çok kompleks bir yapının içindeyiz. bunu ancak okuyunca anlayabiliyoruz. (yüksek lisans çalışmam için sürekli bu tarz kitaplar okumak zorunda kalıyorum) bu tarz kitaplar alıcıların meğer bu basit sistem içinde ne denli belli amaca yönelmiş ileti yağmuruna maruz kaldığını anlatıyor. işte iletişim öyle bi şey:) hem kolay hem zor.
  Melek Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim