Mikrodalgada 4 dakikada salçalı börek

Annekaz
11 Ocak 2011
Yorum Yok

Artık yeter biliyorum son, yakında mikrodalgada sebzelere geçeceğim :) Lakin kolaylıkları çokça olan bir alet buzdolabına porselen kaplara börekler koyup ağzını kapatıp minik bir notla gençlere sıcacık yemekler hazırlattırılabiliyor.
Bu da o sıcak böreklerden birisi üzerindeki salçası ayrı bir tat katıyor. Çok kolay ve sıradan bir börek küçük bir salata tabağı ve iki kişi için uygundur..
2-3 yufka didiklenir bir kaba 1 yumurta, 1 bardak süt, yarım bardak sıvı yağ, iki kaşık beyaz peynir, 1 kaşık yumurta bir tutam maydanoz çırpılır,ezilir didiklenen yufkalar karışıma atılır ve iyice karıştırılır kuru yufka kalmamalı mümkünse bekletmek en güzeli, fazla derinliği olmayan salta ya da kahvaltı tabağı benzeri bir kana bastırmadan düzeltilerek börek yayılır  üzerine bir fırça ile salça sürülür ve mikrodalgada yüksek ısıda 4-5 dakika pişirilir, (mikrodalganın gücünü göre + 2 dakika ilave edilebilir )
Not: Klasik böreklerde olduğu gibi 6 yufka bir mikrodalga için çok gelir ve içi pişmez denemeyin, ikiye ya da üçe bölüp kendi tariflerinizi deneyebilirsiniz..

Bunu da seversin  Taşlı Converse
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim