10 Pratik temizlik önerisi

Annekaz
17 Eylül 2015
Yorum Yok

Bayram yaklaşırken temizlik yapacaklara bir kaç pratik öneri hazırladım bazıları bildiğiniz şeyler belki de bazı ipuçlarını ilk defa öğreneceksiniz. Ne diyelim hepimize kolay gelsin :)

Camları kremsiz şampuanlı su ile silin ve kurulayın. Pırıl pırıl olacaktır.

Mutfak dolapları çok yağlı değilse bulaşık makinesine kullandığınız kapsül – tablet deterjanı kaynar suya atın elinizin dayanacak sıcaklığa gelince mutfak dolaplarını silin ve kurulayın.

Çelik evyeleri temizlerken poşet ve cif ikilisini kullanın. Aynı şekilde çelik çaydanlıklarınızın ve tencerelerinizin dışının parlaklığı için de aynı işlemi yapabilirsiniz.

Dibi yanan ya da kararan çaydanlık ve tencereler için tabanını bulaşık tel ve beyaz sabunla ovabilirsiniz.

Aynalarınızın parlaması için bulaşık makinesi parlatıcısı püskürtüp kuru bir bezle silin

Çamaşırlarınızın daha beyaz olması için makinesinizi geceden çalıştırın ön yıkamadan sonra durdururn ve sabah tekrar çalıştırın.Lekeler daha kolay çıkacak çamaşırlar beyaz kalacaktır.

Ster perdeleri temizlerken balkona ya da banyoya serip lif ile çamaşır ya da bulaşık deterjanı ile hafifce ovalayarak temizleyebilirsiniz. Yağlı mutfak storu ise yağ çözücü kullanabilirsiniz.

Yerleri sildikten sonra kurularsanız daha geç kirlenir ve daha parlak olur

Tükenmez kalem lekeleri için saç spreyi bazı alanlar da kolonya oldukça etkili sonuç verebiliyor

Duvarlarınızı silecekseniz beyazlar için olan makine detarjanı ve biraz da çamaşır suyu ile tertemiz yapabilirsiniz. Tabi duvar boyanız uygunsa…

Bunu da seversin  Annelere ingilizce kursu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim