Süt bankası – Anne sütü olanlar olmayanlara versin!

Annekaz
26 Şubat 2013
Yorum Yok

bebek biberonBir kaç ay önce özellikle sosyal medyada hızla yayılan anne sütü olanlar olmayanlara versin kampanyasını yazmıştım iyi niyetle yola çıkılsa da inançlı insanlara zarar vereceğini ileride sıkıntılar oluşturacağını da yazmıştım  e tabi tepkiler de almıştım. Süt kardeşliğinin kutsallığının farkında olmayanlar için kavraması zor bir durum ben bir çocuğun sadece  ‘organik gıdalarla’ sağlıklı bir insan olacağını düşünmüyorum beslenmek elbette çok önemli ama ben çocuklarımın bilinçli, akıllı, ve inançlı iyi birer insan da olmalarını istiyorum bebeğim olsa aynı duruma düşsem  bilmediğim asla tanımayacağım bir annenim sütünü vermektense vermemeyi hazır mamayı tercih ederim bu benim düşüncem inancım, kutsal kitabım bunu söylüyor bir Müslüman olarak verdiğim tepki normal..

Peki bakanlığın yeni kampanyası farklı mı? Sağlık Bakanlığı sütü olan annelerden gönüllülük esasına dayanarak süt alacak ve yine arzu eden ve anne sütü alamayan bebeklere bu süt verilecek. Konunun iki püf noktası var birincisi süt kardeşlerin aynı cinsiyette olması, ikincisi ise ailelerin bilgisi üçüncüsü ise 5 senede bir yapılacak ve tazelenecek bilgiler.. işin teknik ve sağlık kısmını saymıyorum bile alkol sigara içmeyen bulaşıcı hastalığı olmayan vericiler seçilecek tabi ki taşıma depolama ulaştırma kısmının sözünü de etmiyorum..

Bu şekilde bebeğime süt alır mıyım ve ya süt bağışlar mıyım tabi ki :) mutlaka çatlaklar olacaktır canım ülkemizde hangi kurum tıkır tıkır işliyor ama yine de niyet güzel imkanlar da var neden olmasın ben her zaman bol sütlü bir anne oldum şimdiki imkanlar benim doğum yaptığım sıralarda olsa seve seve bağışlardm..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim