Yedikleriniz sizi ne kadar şişmanlatır

Annekaz
20 Mayıs 2011
Yorum Yok

Yediklerimiz kaç kalari olduğunu aşağı yukarı biliyoruz peki yediğiniz bir menünün sizi kaç gram şişmanlattığını biliyor musunuz?

Bence kaloriden ziyade bunu bilmek daha önemli ayrıca daha etkili mesela yediğiniz tam boy bir büyük chesburger patates kızartması ve ketçaptan oluşan gördüğünüz tabak 1345 kalori yani bir günde almanız gereken kalori miktarı kadar. sizin kalçalarınıza gönderdiği yağsa 53 gram yani çeyrek paketten gazla margarin kadar. Bu kaloriyi yakmak için düz hesapla 300 dakika yürümek gerekiyor  yakılmıyorsa felaket.

Dün arkamdaki masada hamburger yiyen gençler hem 1 haftalık sporun bu yiyecekle gittiğini söylüyor hemde yiyorlardı çünkü alternatif yok özellikle AVM’leri ele geçirmiş fast food zincirleri ister istemez gençleri kendilerine yönlendiriyor. Bazı çocuklar sırf verilen oyuncakları almak için bu menülerden tüketiyor bu oyuncak verme hikayesi kesinlikle yasaklanmalı, gençler tencere yemeği tüketmiyor olabilir ama bu tür yerlerde alternatif şart.

 

Diğerlerine bakalım.

2 dilim az malzemeli sucuklu bir pizza sizi 18 gram daha şişmanlatır

Bir büyük çikolata parçalı kurabiye sizi 20 gram daha şişman hale getirir

Bir büyük paket patlamış mısır sizi 93 gram daha şişman hale getirecektir

10 adet cips yağlarınıza 5 gram daha katacaktır

2 kaşık krem peynir 10 gram yağ demektir

kaloriden daha etkili değil mi?

 

Bunu da seversin  Bebeklerde Büyüme Atakları Nedir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim