Korkunç Şüphe

Annekaz
5 Kasım 2008
3 Yorum

Gün geçmiyorki çocuklara cinsel istismarla ilgi karşımıza haber çıkmasın.Geçmiş yıllarda da var mıydı yoksa sonradan yozlaşan toplumsal değerlerle birlikte istismar daha çok çocuklara mı kaydı bilemiyorum.

Çocuklara yapılan cinsel istismarlarlar mide bulandırdığı kadar korkutucu ve şüphe uyandırıcı.Çocuklara yapılan cinsel istismarların çoğunun aile içinden geldiğini var sayarsak bir annenin korkunç hatta aşırı şekilde şüpheci olması hem mümkün hem de korkutucu.Düşünsenize Bir annenin babası yada dayısının çocuğunu yeğenini severken aklından geçebilecek düşünceleri.Biliyorum yazdıklarım insanın kendi kendine bile söyleyemeyeceği şeyler fakat zaman çok kötü Ne olursa olsun çocuklara iyi bir aile içi eğitim verilmeli..Çocukların size her şeylerini anlatarak yetişmeleri çok önemli.Kendi bedenlerinin kendilerine ait olduğu başkaları tarafından rahatsız olacağı ya da zorla dokunulmaması gerektiği anlatılmalı.Çok minik bir çocukken bile polis jandarma gibi kavramlar çocuğa öğretilmeli.Birisinden korktuğu zaman avazı çıktığı kadar bağırmaya cesareti olmalı.Ne kadar önlem alınırsa alınsın beklenmedik yerden gelen darbeler her zaman ağır olmuştur.Bu duyduğunuz haberler ilk değil sonda olmayacaktır.
Devlet bu şekilde zarara yada istsmara uğramış çocukları koruyor fakat cezalar yeterli değil.Fiilen bu şekilde suç işlemiş kişilerin hadım edilmesi konusunda tartışmalar sürüyor.Ben en etkili cezanın hapis cezasının yanı sıra pedofili teşhisi konulmuş kişilerin cinsel hayatlarının sona erdirilmesi olduğunu düşünüyorum.

Bu konuda yasal olarak aklınıza takılan konular yada korkularınız varsa ALO 183 AİLE, KADIN, ÇOCUK VE ÖZÜRLÜ SOSYAL HİZMET DANIŞMA HATTI’nı arayabilirsiniz.

Ayrıca bir hukuk sitesinde bulduğum aşağıdaki bilgilerde kısa ve aydınlatıcı..

Çocukların Cinsel Amaçlı Kötüye Kullanılmaları (Cinsel Taciz) Hususunda Anne ve Babalara Öğütler: .

Çocuklarınızı Bu Konularda Uyarın!!! .

Çocuklarınızın sizlere her konuda güvenmeleri ve her türlü sorunlarını sizlerle konuşabilmeleri çok önemlidir.

Çevredeki yabancı şahıslara karşı çocukların daha dikkatli olmaları ve fazla güvenmemeleri yolunda eğitilerek uyarılmaları gerekmektedir.

Çocuklarınızın evden çıktıktan sonra nerelere gittiği ve kimlerle oynadığını bilmelisiniz.

Çocukların akşam belli bir saatte evde olmaları konusunda diğer ailelerle mutabakata varınız..

Aile Olarak Şu Hususları Bilmelisiniz. .

Çocukları yakından ilgilendiren her türlü tehlike hakkında, kendilerinin bilgilendirilmeleri çok önemlidir. Buna cinsel bilgilendirme de dahildir. Polis kayıtlarında tecrübe ile sabittir ki; Çocukların cinsel tacize maruz kalmalarının önlenmesi ancak onlara bu konuda öğüt verilmesi ve bazı prensiplerin kazandırılması ile mümkündür…

Çocuklarınıza Hangi Öğütleri Vermelisiniz. .

Tehlike her yerde bulunmaktadır; okul yolunda, park yakınlarında, eve dönüşte, spor sahalarının yakınlarında, arkadaşlarının evine gelip giderken…

Tehlikenin bulunabileceği yerler hakkında çocuklarınızı aydınlatın..

Önce iyi ve kötü milli ve ahlaki değerlere göre telkin edilmeli, öğretilmeli, İyi fiilde bulunma aleni olarak takdir edilmeli.

Kötü fiil, başkalarından misal verilerek kötülenmeli, Hataları sebebiyle devamlı azarlanmamalı.

Tanımadıkları şahıslardan para veya hediye almamaları, Yabancı şahıslarla herhangi bir yere gitmemeleri, yardım talebinde bulunan yabancılara da yardım etmemeleri, kesinlikle yabancıların arabalarına binmemeleri.

Çocukların düzenli olarak takibi onlara dikkat edilmesi ve onlarla beraber olunması da cinsel tacizi önleyen unsurlar arasındadır.

Çocuklarla sürekli konuşarak bu tehlike hakkında onları uyarmanız sonucunda daha duyarlı olmalarını ve kendi kendilerini kontrol etmelerini sağlayacaksınız. yalnız kaldıklarında, tanımadıkları kimseye kapı açmamaları. Telefonda yabancı kimselere bilgi vermemeleri. Issız parklar, yollar ve yerlerden uzak durmaları, toplu olarak oynayan çocuklardan ayrılmaları ve tek başına oynamamaları, kendilerinden küçük çocuklara da dikkat etmeleri.

Takip edildiklerini hissettiklerinde büyüklerinden yardım istemeleri ve bu durumlarda ıssız yerlere değil de kalabalığa doğru gitmeleri, Tehlikede olduklarında bağırmaları, kaçmaları ve kendilerini müdafaa etmeleri gerektiği, kendilerine zarar vermek isteyen şahıslara iyi bakıp onları teşhis etmeleri ve araçlarının plakasını almaları.

Kendilerine veya arkadaşlarına bir şey yapıldığında derhal ailelerine veya polise haber vermeleri anlatılmalı.

HANGİ ÜLKEDE OLURSANIZ OLUN ÇOCUK PORNOSU İLE İLGİLENENLERİPOLİS İMDAT TELEFONUNA İHBAR EDİNİZ..TÜRKİYE POLİS İMDAT TELEFONU 155

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. ♥ Craft Woman ♥ dedi ki:

    Allah kahretsin bunları bunlar insan olmaz zaten.Sabahları tv izleyemez oldum.Devamlı şiddet,devamlı dövülen ezilen kadınlar.Çocuk sömürgeciliği…Ama dikkat ediyormusun Anne Kaz %90’u da eğitimsiz gariban insanlar…Çok yazık çok.Bizler bu konuda toplumsal derneklerde daha sık katkıda bulunmalı elimizden gelenli değil gelmeyeni yapmalıyız. Bir ara okuma yazma kursu veriliyordu bende katıldım destek vermeye çalıştım ama kadının birini gelip kocası sınıfın ortasında dövünce psikolojim bozuldu gidemedim bir daha :(

  2. Ceren dedi ki:

    Ben artık haberleri kırk yılda bir izliyorum.Böyle haberleri dinlemektense dünyadan bihaber olurum daha iyi.Yüreğim dayanmıyor…Nasıl bir insanlıktır bu ben anlamıyorum.İnsan cahil de olsa hiç mi sevgisi yok kızına,karısına.Hiç mi ar yok,utanma yok çevresine.Böyle yaratıkların arasında nasıl güvende yaşayacağımız da,işte o ayrı bir kaos!

  3. Rüzgar dedi ki:

    Ben çocuklara her türlü tacizde bulunan herkesin dövülerek öldürülmesini istiyorum; ama önce şöyle uzun uzun acı çeksinler. Çok vahşice gözükebilir ama onların çocuklar üzerinde yarattığı terörün yanında bence hiç kalır. Bu çocuklar dünyanın geleceği, ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar sağlıklı olurlarsa dünya o kadar güzel bir yer olur. Bu konuya dikkat çektiğin için teşekkürler Anne Kaz. Sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim