Pişik kreminin farklı kullanım alanları

Annekaz
14 Haziran 2022
Yorum Yok

Evde uzun süredir kullanılmayan pişik kremi bulunca neden büyükler pişik kremi kullanmıyor ki diye düşündüm.

Pişik kremi içeriği zengin ve yoğundur kaliteli pek çok pişik kremi çinko açısından zengindir. Hem cilt için hem de alternatif olarak pek çok açıdan büyükler de pişik kremi kullanabilir.

Büyükler pişik kremini nerelerde kullanabilir?

Pişik kremi alternatif kullanım alanları çok fazla hem cilt için hem de pratik olarak evde olan kremi değerlendirmek için bir kaç fikrim var..

1. Jilet acısını azaltın

Pişik kremi ana bileşeni olan çinko oksit, tahriş olmuş bölgeleri yatıştırmaya yardımcı olacaktır. Tıraş bıçağı darbelerini önlemek veya tedavi etmek için yeni tıraş edilmiş bölgelere (bikini çizgisi, koltuk altları vb.) kalın bir tabaka uygulayın, gece boyunca bekletin ve sabah durulayın.

2. Cildinizi güneş yanığından koruyun

Güneş kremi almayı mı unuttunuz? Plaj çantanıza  pişik kremi atın. İçindekiler listesinde çinko oksit varsa, güneş kremi görevi gördüğü için şanslısınız demektir. Kalın, beyaz macun pek hoş görünmese de günü kurtarır. Güneş yanığına da iyi gelir..

Ev için kullanın

3. Delikleri doldurun

Kocanız yeni boyanmış çocuk odasında yanlış duvara bir resim mi astı? Onun için sinirlenmeye gerek yok. Boyamadan önce duvardaki deliğin üzerine bir parça pişik kremi sürün ve kurumasını bekleyin kimse fark etmez.

4. Çatlayan dudaklar eller ve yüz için uygulayın

Özellikle soğuktan dudaklarınız elleriniz çatlıyorsa pişik kremi onarıcı etkisi ile sizi rahatlatacaktır. Gündüz ince tabakala halinde sürebilirsiniz.

5. Sertleşen dirseklere ve topuklara  bi  güzellik yapın

Topuklarınız çatladı yada sertleştiyse ya da dirsekleriniz  kuruyup karardıysa geceden bol miktarda pişik kremi sürüp sarıp ya da çorap giyip yatın sabaha daha yumuşak ve yenilenmiş ciltle uyanacaksınız.

6. Sedef Egzama döküntülerine iyi gelir

Bizi sinir hastası yapan sedef ve egzama gibi döküntülü cilt sorunlarına geçici bir rahatlama sağlar.

7. Sürtünen iç bacakları rahatlatır

Bacaklarınız özellikle uyluk tarafı birbirine sürtüyorsa pişik kremi sizi iyi gelecektir.

Bunu da seversin  Dezenfektan ve Temizlik Mendili nasıl yapılır?

8. Küçük çizgilere koruyucu tabaka sağlar

Çocuğunuz dizleri kanamışsa ya da küçük çizikler varsa  ince bir tabaka pişik kremi  iyileşene kadar dış etkilerden koruma sağlar.

9.Terlemeyi azaltır

Avuç içi terlemesi ve koltuk altı için uygulanabilir.

10. Saç boyasını ciltten uzak tutar

Saçınızı boyarken, alın boyun saç dibine sürebilirsiniz. Boya temasını çook azaltacaktır…

11. Özel bölge kararması için kullanılabilir..

İçeriğinde çinko olan pişik kremleri  özel bölge ve koltuk altı kararmalarına iyi geliyor diye duydum düzenli kullananların böyle bir yorumu var.. ama denemedim denemeye değer olarak görüyorum

12. Kedi köpeklerin sağlığı için..

Köpeğinizin cildinde kuru lekeler veya bazı garip döküntüler varsa, pişik kremi kullanmak onu iyileştirmeye yardımcı olur. Hepsinden iyisi, bu ilaç çoğu veteriner tarafından onaylanmış ve tavsiye edilmiştir. İyice ovaladığınızdan emin olun, köpeğiniz yalamasın.

13. Hemoroid Rahatsızlığını rahatlatır

Hemoroidden daha rahatsız edici ve rahatsız edici bir şey var mı? Rahatlamaya ihtiyacınız varsa, hemoroidinizin üzerine bir kat pişik kremi sürün ve bu şişliği ve tahrişi azaltmaya yardımcı olur.

14. Böcek Isırıkları İçin

Böcek ısırıklarına pişik kremi uygulamak, kaşıntı ve kızarıklığın hemen azalmasına yardımcı olabilir. Bölgeyi nemlendirerek daha fazla kaşıntıya veya rahatsızlığa neden olabilecek kuru lekeleriniz olmaz!

15. Tırnak bakımı için kullanın

Su itici özelliği sayesinden Sulu işlerden Tırnaklarınıza  sürerek kalıcı oje  ya da normal ojenizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Her pişik kreminim içeriği farklıdır. Lütfen içeriklere  ve cilt için kullanılacaklara son kullanma tarihine bakın.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim