Sizin hiç plastik ayakkabınız oldu mu?

Annekaz
22 Mart 2013
Yorum Yok

16Çocukluğumuzda vardı şeffaf plastik ayakkabılar ama moda falan değildi hani, ucuzdu o yüzden mahallede giydiğimiz tek ayakkabımızdı. Pek dayanıklı olduğu söylenemezdi ya da biz çok hareketliydik hemen kenarlarından yırtılmaya başlardı tabi o yorgan iğneleri ile dike dike baya idare eder en sonunda çerçinin terazisine düşerdi.

Karşılığında kırık sarı leblebi belki bir kaç keçi boynuzu hele hele renkli şekerli leblebiyi koyabilirsek bizden mutlusu olmazdı sırf bu yüzden annemin yırtık terliklerini yürütmüşlüğüm vardır :) Çocukluk işte..

Plastik ayakkabım pembe şeffaf bir ayakkabıydı hafif topuğu bile vardı mahalledeki kızların çoğunun erkekimsi terliklerinden hayli hayli lüks sayılırdı ama neticede plastikti işte geçen yaz benzerini ünlü bir mağazanın vitrininde gördüm. Üzerinde kabarıkça bir etiket vardı hey gidi günler dedim ister istemez.. Sonra bu plastik şeffaf ayakkabı tasarımlarını gördüm. Bazılarını çok beğendim tabi bu ayakkabılar özel tasarım benim 5 liralık pembe plastiklerim kadar olmaz ama insan görünce bir tuhaf oluyor.. Belki sizinde plastik ayakkabınız olmuştur da beni biraz anlarsınız kısaca ayakkabıyı falan boş verin çocukluğumu özledim

 

Bunu da seversin  Ayrık dişler modaymış, hadi ordan!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim