Elektrik tarifesi nasıl değiştirilir?

Annekaz
12 Ekim 2016
1 Yorum

Elektrik tarifesi nasıl değiştirilir? Enerjisa şirketinden elektrik alıyorsanız elektrik tarifenizi online olarak kolayca değiştirebilirsiniz. 3 zamanlı tarife ile size uygun saatlerde elektrik tüketimine dikkat ederek enerjiden ve tabi ki paradan tasarruf edebilirsiniz.

Matematiğim çok iyi değildir ama elektrik tüketiminde ve tasarrufunda rakamları okuyabilirim ve yeni taşındığım ve yeni abonesi olduğum elektrik aboneliğinde ekonomi yapmak çok kolay, çünkü her şey otomatik olarak hesaplanıyor.

Online olarak Elektrik tarifesi nasıl değiştirilir?

Öncelikle enerjisa şirketinden elektrik alıyor ve elektrik sayacınızın akıllı ( elektronik ) olması lazım. Bunun dışında adım adım elektrik tarifemizi değiştirelim.

1 – Online enerjisa adresine gidin üye değilseniz üye olun.

2 – Zaten üye olarak girdiğinizde karşınıza sözleşmeleriniz, tarifeniz vs yazan bir kısım çıkacak tarife değişikliği yazan yere tıklayın

elektrik tarifesi degistirme

Önce mevcut sözleşme tarifenizi göreceksiniz. Online hizmetler kutusunu tıklayıp devam edin.

elektrik tarifesi degistirme 3

Tarife değişikliği sayfasında zaten mesken abone iseniz iki seçenek var tek zamanlı / çok zamanlı zaten tek zamanlıdayız değiştirmek için devam tuşuna basıyoruz

elektrik tarifesi degistirme 4a

Yılda iki defa tarife değiştirme hakkınız var. Gördüğünüz gibi gece ve gündüz arasında çok fark var. Özellikle Puant zamanı elektrik tüketimi çok pahalı bu saatlerdeki tüketimi mümkün olduğu kadar geceye kaydırabilirseniz büyük orada kar etmiş sayılırsınız.

Screenshot_4Tarifenizi kolayca değiştirdikten sonra size bir onay mesajı gelecek.

 

Screenshot_5

Bu son mesajla tarife değişikliğini tamamlamış olursunuz. Onaylandıktan sonra size bir mesaj gelecek ve artık bu saatten sonra elektrik tüketimi saatinizi çoklu tarifeye göre ayarlamanız gerekir mesela:

Çamaşır bulaşık makinesini saat 22 den sonra çalıştırın.

Fırın, saç kurutma makinesi, ütü  gibi elektrik tüketimi fazla olan aletleri gece çalıştırın.

Ben online olarak küçük bir hesaplama yaptım tek zamanlı tarifede gelen elektrik faturam 114,60 TL çok zamanlıya geçip dikkat etmeyip aynı zamanlarda aynı elektriği tüketsem bile faturam  91,81 liraya düşecek. Hesap ortada.. siz de lektrik hesabını buradan yapabilirsiniz sonuç

Bunu da seversin  Ankaralı Bloggerlar buraya

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. mustafa dedi ki:

    selamlar ustadım benım faturamdada tek terımlı uc zamanlı mesken (AG alcak gerılım) yazıyor
    fakat normal guncel saatle aşağıdakı sayacın uzerındekı saat farklı .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim